Legia gromi Arkę, Cracovia odbija się od dna. Zapis relacji NA ŻYWO z 29. kolejki Ekstraklasy

2011-05-25 23:04

W 29. kolejce Ekstraklasy nie zabrakło emocji. Najwięcej goli padło w Gdyni, gdzie Legia pokonała 5:2 Arkę. Dużo działo się również na innych stadionach, a wyniki sprawiły, że sporo pozmieniało się również w ligowej tabeli. Zapraszamy do zapisu relacji NA ŻYWO z wszystkich dzisiejszych meczów.

20:53

91 min. - GOL W LUBINIE! Rios zdobywa gola i Wisła prowadzi z Zagłębiem 3:0. Zanosi się na łatwą wygraną mistrzów Polski

20:51

90 min. - GOL W BYTOMIU! Kapitalna akcja Polonii Bytom, którą strzałem zakończył Marcin Radzewicz! Polonia B. - Lech 1:2!

20:49

87 min. - GOL W KRAKOWIE! Niesamowita postawa Cracovii! Cudowna akcja Mateusza Klicha, który podanie do Struny, potem sam idealnie wybiega na pozycję, otrzymuje podanie i ładnym strzałem pokonuje Sandomierskiego! Cracovia - Jagiellonia 3:0!

20:46

85 min. - GOL W GDYNI! Borysiuk uderza ładnie z około 11 metrów i Legia prowadzi z Arką 5:2!

20:44

81 min. - Marcelo Moretto, bramkarz Arki, ogląda żółtą kartkę

20:42

81 min. - GOL W BYTOMIU! Semir Stilić pokonuje bramkarza Polonii i Lech prowadzi 2:0! Niesamowite, ale Bośniak pojawił się na boisku ledwie kilkanaście sekund wcześniej i dla niego był to pierwszy kontakt z piłką!

20:38

76 min. - na uderzenie zdecydował się Wolski, ale biorąc pod uwagę jego jakość, mógł sobie darować. Strzelił wysoko i niecelnie

20:35

73 min. - Legia stara się utrzymać przy piłce, Arka natomiast naciera ze wszystkich sił

20:34

71 min. - Arka znowu w ataku, ale gdynianie zaliczają kolejne niecelne dośrodkowanie

20:30

70 min. - GOL W GDYNI! Cóż za przebudzenie Arki. Ponownie trafia Szmatiuk, a Legia wygląda jakby już myślami była w szatni, co obija się na wyniku. Arka - Legia 2:4!

20:28

68 min. - GOL W GDYNI! Szmatiuk zalicza trafienie i nieco zmniejsza rozmiary porażki. Arka - Legia 1:4

20:27

66 min. - Kucharczyk złapany na spalonym. Chwilę później zmiana w drużynie Legii. Gola zastępuje Rafał Wolski

20:26

65 min. - GOL W KIELCACH! Andrzej Niedzielan strzela gola z karnego. Korona prowadzi z Górnikiem 1:0, a popularny "Wtorek" goni Tomasza Frankowskiego z klasyfikacji strzelców. Snajper "Jagi" ma 13 trafień, napastnik Korony - 12.

20:26

64 min. - zmiana w Arce. Budziński za Glavinę

20:22

60 min. - GOL W GDYNI! Arka totalnie rozbita! Piękne dośrodkowanie Manu, a w polu karnym jeszcze piękniejszym wolejem popisał się Kucharczyk i futbolówka zatrzepotała w siatce. Legia prowadzi 4:0!

20:20

59 min. - tempo meczu w Gdyni spadło. Na bramkę Arki strzelał Radović, ale uderzenie było tak samo mocne jak i niecelne

20:18

57 min. - GOL W LUBINIE! Maor Melikson, który był faulowany w polu karnym, precyzyjnie wykorzystuje "jedenastkę" i Wisła prowadzi z Zagłębiem 2:0!

20:16

55 min. - teraz zmiana w Legii. Ukaranego kartką Vrdoljaka zmienia Ariel Borysiuk

20:15

53 min. - zmiana w Arce. Zawistowski za Wilczyńskiego

20:14

52 min. - GOL W KRAKOWIE! Cracovia dzielnie walczy o utrzymanie! "Pasy" prowadzą już 2:0 z Jagiellonią, a autorem drugiego gola jest Aleksandru Suvorov!

20:10

49 min. - GOL W GDYNI! Legia nokautuje Arkę. Kolejna asysta Radovicia, a piłkę do siatki pakuje Michał Kucharczyk!

20:08

46 min. - zgodnie z oczekiwaniami od ataków zaczęła Legia. Radović strzela, ale wprost w ręce Moretto

20:06

46 min. - początek drugich połów meczów w 29. kolejce

20:06

DRUGA POŁOWA

19:48

KONIEC PIERWSZYCH POŁÓW. NA DALSZĄ CZĘŚĆ RELACJI ZAPRASZAMY ZA KILKANAŚCIE MINUT

19:45

44 min. - GOL W GDYNII! Radović podwyższa na 2:0 i Arka płynie powoli do I ligi. Asystę przy bramce zaliczył Tomasz Kiełbowicz, który wykonywał wolnego po faulu na Kucharczyku

19:44

43 min. - GOL W CHORZOWIE! Janoszka daje nadzieję Ruchowi. Śląśk prowadzi w Chorzowie już tylko 2:1!

19:44

43 min. - Siebert faulował Kucharczyka. Czerwona kartka i Arka w meczu z Legią musi sobie radzić w dziesiątkę

19:43

42 min. - GOL W LUBINIE! Kirm po ładnej akcji Wisły daje mistrzom Polski prowadzenie w meczu z Zagłębiem Lubin. Asystę przy tym golu zaliczył Łukasz Garguła

19:41

41 min. - w meczu Legii z Arką, żółtą kartkę obejrzał pomocnik warszawskiego zespołu - Ivica Vrdoljak

19:40

W tym momencie dół tabeli wygląda tak: Cracovia 29 punktów, Arka Gdynia 28 pkt, Polonia Bytom 27 pkt.

19:38

36 min. - GOL W BYTOMIU! Uderzenie Jakuba Wilka daje prowadzenie Lechowi w meczu z Polonią Bytom!

19:37

36 min. - znów w ataku Arka. Strzela Bożok, jednak piłka mija bramkę Wojciecha Skaby

19:34

32 min. - GOL W CHORZOWIE! Przewrotką popisał się Rok Elsner i mamy 2:0 dla Śląska Wrocław!

19:32

30 min. - atak Arki, jednak Skaba nie ma problemów z obroną strzału

19:29

W tym momencie Legia plasuje się na 3. miejscu w tabeli. Śląsk prowadzi bowiem z Ruchem, a ma bezpośredni bilans meczów lepszy od Legii. Arka, jeśli przegra, spadnie na ostatnie miejsce w tabeli

19:28

28 min. - GOL W GDYNII! Radović wpada w pole karne, płasko zagrywa do Manu, który pakuje piłkę do siatki!

19:28

"Pasy" prowadzą i jeśli w tym momencie zakończyłyby się spotkania, Cracovia byłaby na 14. miejscu, tuż nad strefą spadkową

19:26

25 min. - GOL W KRAKOWIE! Cracovia walczy o utrzymanie i prowadzi z Jagiellonią po bramce Mateusza Klicha z rzutu wolnego! Wolny był wykonywany z lini pola karnego po tym, jak Ntibazonkiza minał czterech rywali i został sfaulowany tuż przed "szesnastką"!

19:25

24 min. - znów słabe dośrodkowanie Legii. Tym razem nie popisał się Kucharczyk

19:22

21 min. - Cabral w pojedynku z bramkarzem Moretto. Brazylijski golkiper jednak był minimalnie szybszy od argentyńskiego napastnika

19:20

20 min. - kolejna akcja Legii. Rzeźniczak dograł do Cabrala, ten próbował odegrać do Kucharczyka, ale młody napastnik nie opanował piłki

19:16

16 min. - nieskuteczny atak Legii. Niecelne podanie Vrdoljaka pada łupem obrońców Arki

19:15

15 min. - kolejny wolny dla Arki. Bożok dośrodkowuje, ale Skaba nie ma problemów ze złapaniem piłki

19:13

13 min. - Skaba faulowany w polu karnym. Legia zacznie od własnej bramki

19:12

12 min. - niecelne dośrodkowanie Kiełbowicza, z którym radzą sobie bez większych problemów Arki

19:11

11 min. - w Gdynii póki co bez goli. W międzyczasie żółtą kartką został ukarany Mateusz Siebert z Arki Gdynia

19:07

W tej sytuacji Śląsk przeskakuje Jagiellonię i jest na drugim miejscu w tabeli

19:06

5 min. - GOL W ŁODZI. Grzelczak wyprowadza Widzew na prowadzenie w meczu z Lechią Gdańsk

19:06

5 min. - GOL W CHORZOWIE! Ćwielong strzela i Śląsk prowadzi z Ruchem 1:0

19:05

5 min. - akcja Legii. Gol do Rzeźniczaka, ten jednak dośrodkowuje niecelnie

19:03

3 min. - Legia atakuje, ale Wiliczyński powstrzymuje Radovicia

19:02

1 min. - początek meczów. Gramy już na wszystkich stadionach

19:01

PIERWSZA POŁOWA

18:58

Dziś o 19 wszystkie mecze 29. kolejki Ekstraklasy. Gwizdek24 przeprowadzi relację z meczu Arki z Legią, jednak na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach ze wszystkich pozostałych stadionów.

OTO SKŁADY DRUŻYN:

Arka: Moretto - Wilczyński, Szmatiuk, Rozić, Noll - Glavina, Siebert, Bożok, Labukas - Siemaszko, Ivanovski
Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski, Kiełbowicz - Manu, Vrdoljak, Cabral, Gol, Radović - Kucharczyk

Cracovia: Kaczmarek - Mierzejewski, Kosanović, Radomski, Suart - Suvorov, Szeliga, Bartczak, Ntibazonkiza - Klich, Dudzic
Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Arzumanyan, Pejović - Kupisz, Burkhardt, Lato - Frankowski