Autor: Cyfrasport Artur Boruc

Emocjonalny wieczór

Artur Boruc oficjalnie zakończył karierę. Otrzymał wielkie odznaczenie, Legia zremisowała z Celtikiem

2022-07-20 20:48

Artur Boruc ma już za sobą ostatni piłkarski taniec. W środę, 20 lipca, oficjalnie zakończył karierę. Legia Warszawa zorganizowała tego dnia "King's Party", a głównym punktem wydarzenia był mecz z Celtikiem. Zanim się rozpoczął, znakomity bramkarz otrzymał z rąk ministra sportu, Kamila Bortniczuka, wielkie odznaczenie. W samym spotkaniu padł remis 2:2, choć legioniści przegrywali już dwiema bramkami.

Środowy wieczór przy ul. Łazienkowskiej zapisał się w historii. Legia i Celtic to dwa najważniejsze kluby w karierze Boruca, więc 42-latek nie mógł sobie wyobrazić lepszego zakończenia kariery. Na stadionie Legii nie zabrakło rodziny i przyjaciół bramkarza, a na trybunach zasiadło wielu kibiców stołecznej drużyny, którzy chcieli pożegnać legendę. Już przed pierwszym gwizdkiem minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk odznaczył Boruca złotą odznaką "Za zasługi dla Sportu". To najwyższe odznaczenie, jakie może przyznać minister właściwy ds. sportu. Przedstawiciele Celticu z kolei wręczyli bramkarzowi krzyż celtycki, natomiast trener bramkarzy, Krzysztof Dowhań, podarował mu pamiątkową paterę i portret. Na trybunach zasiadło również kilkuset fanów szkockiej drużyny, którzy przyjechali pożegnać swojego byłego ulubieńca.

Wielokrotny reprezentant Holandii w Miedzi Legnica! Hitowy transfer w Ekstraklasie, prawdziwa sensacja

Teraz Artur Boruc będzie mógł poświęcić się rodzinie. Od wielu lat jest szczęśliwy z Sarą Boruc-Mannei

Artur Boruc oficjalnie zakończył karierę. Legia zremisowała z Celtikiem

Boruc wyszedł oczywiście w pierwszym składzie Legii na mecz z Celtikiem, jednak jego humor szybko osłabł. "The Bhoys" objęli prowadzenie w 20. minucie spotkania. Niepilnowany w polu karnym Hatate uderzył z woleja i zaskoczył bohatera wieczoru.  Celtic podwyższył prowadzenie w 42. minucie, gdy Hatate podał do Maedy, który płaskim strzałem pokonał Boruca. W pierwszej połowie mistrzowie Szkocji mieli zdecydowaną przewagę, a Legia ograniczyła się do rzadkich kontrataków.

W przerwie meczu na środek boiska wyszli zawodnicy MMA Tomasz Sarara i Arkadiusz Wrzosek, którzy spojrzeli sobie w oczy w obecności Boruca. Sarara i Wrzosek zmierzą się podczas gali KSW 73. Następnie Boruc bronił rzuty karne wykonywane przez kibiców, którzy wpłacili darowizny na Fundację Legii i wylicytowali uczestnictwo w tym wydarzeniu. Jednym z wykonawców jedenastki był były pięściarz, Andrzej Fonfara. Po przerwie w bramce Legii Boruca zastąpił młody Kacper Tobiasz.

Wtopa FC Barcelona podczas prezentacji Lewandowskiego! Te sceny obiegły świat, konsternacja polskiego piłkarza

Czy Artur Boruc powinien zakończyć karierę?

Już bez Boruca na boisku, Legia odrobiła dwubramkową stratę. Na początku drugiej połowy gola dla Legii strzelił Rosołek. W 59. minucie Legia miała doskonałą szansę na wyrównanie - Wszołek dograł piłkę do Rosołka, który uderzył ją na wślizgu, ale niecelnie. Gospodarze dopięli swego kilka minut później - Josue przyjął piłkę przed polem karnym i strzelił gola na 2:2. W ostatnich 25 minutach tempo spotkania znacznie spadło. Boruc wrócił na murawę w 90. minucie, aby po raz ostatni pożegnać się z kibicami.

- Dzięki za wszystko, hej Artur dzięki za wszystko - zaśpiewali kibice po końcowym gwizdku. Boruc przemówił do fanów zgromadzonych na stadionie, a następnie obszedł wszystkie trybuny. - Dziękuję wszystkim za dzisiaj. Widzę, że mam dużą rodzinę - żartobliwie stwierdził doświadczony bramkarz.