Artur Boruc

i

Autor: Cyfra Sport Artur Boruc

Artur Boruc przestał gryźć się w język. Bezwzględne słowa legendy, przypuścił bezpardonowy atak

2022-07-18 9:14

Artur Boruc to jedna z najbarwniejszych postaci w polskiej piłce ostatnich lat. Nie dość, że świetnie prezentował się na boisku, to w dodatku poza występami na murawie również potrafił stworzyć "show". Wciąż można przekonać się, że Boruc w język gryzie się bardzo rzadko. Ostatnio częściej udziela się w mediach, a jedna z rozmów zeszła na temat agentów piłkarskich, których bramkarz mocno skrytykował.

Chciałoby się, żeby tacy zawodnicy jak Artur Boruc nigdy nie kończyli kariery. Bo golkiper stał się ikoną polskiego futbolu i na pewno wielu kibicom będzie żal, że 42-latek nie zagra już w żadnym meczu. Przed tym sezonem zapadła decyzja o zakończeniu karieru przez "Króla Artura", a złożyło się na to wiele czynników. Sportowych i pozasportowych.

Tak będzie wyglądał pierwszy dzień Roberta Lewandowskiego w Barcelonie! Dokładny plan

Boruc walnął prosto z mostu. Gorzkie słowa o menedżerach

W środę odbędzie się pożegnanie Boruca. Na stadionie Legii odbędzie się mecz, w którym Wojskowi zmierzą się z Celtikiem Glasgow. Szkocki klub jest bliski sercu Borucowi, bo spędził w nim wiele lat i wygrał wiele cennych trofeów. I właśnie ze względu na mecz pożegnalny bramkarz bardzo często pojawia się ostatnio w mediach i udziela wielu wywiadów.

Robert Lewandowski pierwszy raz w koszulce Barcelony! Jeden szczegół przykuwa uwagę, wiele osób tego nie robi

Sonda
Czy Artur Boruc to najlepszy polski bramkarz w historii?

42-latek przyzwyczaił kibiców, że często decyduje się na bardzo mocne wypowiedzi. Teraz w rozmowie z portalem meczyki.pl uderzył w agentów piłkarskich. - Będę szczery, to środowisko jest zepsute. Ubolewam nad tym, że piłkarze muszą często współpracować z ludźmi, którzy właściwie wcale nie mają kręgosłupa moralnego - powiedział Boruc w programie "Pogadajmy o piłce".

Były reprezentant Polski przypomniał również sytuację, której sam doświadczył przy podpisywaniu kontraktu z Celtikiem. - Podczas jazdy z lotniska na Celtic Park rozmawialiśmy, jak ma wyglądać ewentualnie ten mój podpis. Dowiedziałem się kilku rzeczy, których nie wiedziałem wcześniej. Wysiadłem z samochodu i nie chciałem jechać dalej. To było trochę buńczuczne, bo niewiele to zmieniło - opowiedział Boruc.

Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego
Najnowsze