ŁKS Łódź

Autor: Cyfra Sport ŁKS Łódź

Beniaminek z Łodzi skuteczny w Turcji. ŁKS lepszy od Serbów w ostatnim sparingu [WIDEO]

2020-02-01 13:00

Piłkarze ŁKS-u Łódź zakończyli zgrupowanie w Turcji. W ostatnim sparingu pokonali 4:1 Proleter Nowy Sad 4:1. W starciu z serbskim zespołem wyróżnił się nowy nabytek Jakub Wróbel, którzy w drugiej połowie zdobył dwie bramki w ciągu sześciu minut. ŁKS opublikował skrót z tego występu.

Na tureckim obozie ŁKS rozegrał sześć spotkań. Bilans jest korzystny, bo podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrali trzy mecze, jeden zremisowali i dwa razy przegrali, bilans bramkowy: 14-7. Czy to dobry prognostyk przed startem drugiej części sezonu Ekstraklasy? Łodzianie po jesieni zajmuję w lidze ostatnie miejsce i tracą do przedostatniej Wisły Kraków trzy punkty i aż siedem do Korony Kielce i Arki Gdynia. Czy ŁKS wydźwignie się z tarapatów i zdoła uniknąć degradacji?
Na koniec obozu rywalem łódzkiej drużyny był Proleter Nowy Sad, który po błędzie obrońców beniaminka objął prowadzenie. Jednak po koniec pierwszej połowy padło wyrównanie. Tym razem pomylił się bramkarz serbskiego zespołu, który wyszedł poza pole karne. Ubiegł go Pirulo i strzelił gola. Po przerwie łodzianie dołożyli kolejne trzy trafienia. Błysnął Jakub Wróbel, który potrzebował sześciu minut, aby dwa razy pokonać bramkarza z Nowego Sadu. W końcówce rywali dobił Łukasz Sekulski.
ŁKS w pierwszej kolejce po zimowej przerwie zagra 9 lutego. Podopiecznych Kazimierza Moskala czeka trudne zadanie, bo zmierzą się na Łazienkowskiej z prowadzącą w tabeli Ekstraklasy - Legią Warszawa. Poniżej bramki ŁKS-u z wygranego 4:1 sparingu z Proleterem Nowy Sad na obozie w tureckim Side.