Frantisek Plach

i

Autor: Cyfrasport Frantisek Plach

Bramkarz Piasta trafi do Lecha?! „Kolejorz” zbroi się na kolejny sezon

2021-05-25 9:51

Lech Poznań z pewnością nie zaliczy minionego sezonu do udanych. Zespół prowadzony najpierw przez Dariusza Żurawia, a następnie Macieja Skorżę ostatecznie zajął dopiero 11. lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy, co dla wszystkich związanych z klubem jest ogromnym rozczarowaniem. Niewiele lepiej „Kolejorz” zaprezentował się w pucharze Polski, z którym pożegnał się już na etapie ćwierćfinału. Właściciel poznańskiego klubu w jednym z ostatnim wywiadów zapowiadał solidne wzmocnienie drużyny w najbliższym oknie transferowym i wygląda na to, że za słowami w końcu mogą pójść czyny. Portal „Meczyki.pl” informuje, że Lech jest bardzo mocno zainteresowany golkiperem Piasta Gliwice, Frantiskiem Plachem.

W sezonie 2020/2021 szkoleniowcy poznańskiego zespołu mieli do dyspozycji dwóch bramkarzy. Zarówno Filip Bednarek, jak i Mickey van der Hart rozegrali w PKO BP Ekstraklasie piętnaście spotkań. Żaden z nich nie wyróżniał się jednak na tle ligowych konkurentów. Co więcej, zdarzało im się popełniać zawstydzające błędy. Wszystko to sprawiło, że „Kolejorz” zaczął rozglądać się za nowym golkiperem. Według portalu „Meczyki.pl” numerem jeden na liście Tomasza Rząsy jest Frantisek Plach z Piasta Gliwice.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Poważny konkurent

Właściciel Lecha Piotr Rutkowski zapowiadał niedawno, że jego klub podczas letniego okna transferowego będzie niezwykle aktywny. Wygląda na to, że poznaniacy w pierwszej kolejności będą chcieli sprowadzić golkipera. Według Tomasza Włodarczyka z portalu „Meczyki.pl” Lech będzie musiał wygrać rywalizację z Dynamem Moskwa, które także widziałoby Placha w swoich szeregach. Na korzyść „Kolejorza” z pewnością działa fakt, że Słowak w ekipie Macieja Skorży byłby niepodważalnym numerem 1 w bramce. W Moskwie musiałby natomiast pogodzić się z rolą rezerwowego.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2021/2022?

Frantisek Plach – statystyki

Frantisek Plach jest wychowankiem rodzimej Żiliny. Do czasu transferu do Gliwic w styczniu 2018 roku występował jedynie w lidze słowackiej. Bilans 29-latka w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy to komplet 30 spotkań, podczas których 12-krotnie udało mu się zachować czyste konto. Kontrakt Słowaka z Piastem Gliwice obowiązuje do końca grudnia 2022 roku. Jest to zatem jedna z ostatnich szans, aby gliwiczanie sprzedali go za godziwe pieniądze.

Najnowsze