Frantisek Plach

Autor: Cyfrasport Frantisek Plach

Bramkarz Piasta wyczyniał cuda w Poznaniu. Frantisek Plach zaczarował Lecha [WIDEO]

2021-03-14 19:59

Piłkarze Lecha mieli apetyt na to, aby przedłużyć zwycięską serię. Plan wicemistrza Polski nie wypalił, bo na przeszkodzie stanął Frantisek Plach. Bramkarz Piasta był najlepszym graczem spotkania i to dzięki jego interwencjom gliwiczanie zremisowali bezbramkowo w Poznaniu. Dobrze także bronił Mickey van der Hart. Dla Lecha to czwarty mecz bez porażki, a dla Piasta trzeci.

Słowak był zaporą nie do przejścia. Obronił w sumie sześć strzałów, trzy razy groźnie uderzał m.in. Jakub Kamiński, który grał na lewej obronie. Największe brawa golkiper Piasta zebrał za paradę w drugiej połowie, gdy w nieprawdopodobny sposób obronił strzał Daniego Ramireza. Zatrzymał piłkę na... słupku, a następnie wybił ją na rzut rożny. - Po prostu zatrzymałem piłkę. Myślałem tylko o tym, żeby ją złapać - przyznał zadowolony Plach przed kamerą Canal+.

Co za parada bramkarza Piasta! Frantisek Plach w genialnej interwencji [WIDEO]

Piast był groźny szczególnie w pierwszej, gdy oddał pięć celnych strzałów, ale po przerwie dominował już poznański zespół. - Były okazje, aby pokonać bramkarza. Zawodzi nasza skuteczność. Musimy to poprawić. Każdy mecz jest dla nas ważny i każdy dla nas jest finałem - ocenił Jakub Kamiński, pomocnik Lecha w rozmowie w Canal+. Niepocieszony był także szkoleniowiec poznaniaków. - Pierwsza połowa bardzo nerwowa. Druga dużo lepsza, mecz na 1:0, trzeba było strzelić gola i wygrać. Nie udało się i jest tylko remis. Jest niedosyt, bo sytuacji mieliśmy więcej niż Piast - tak Dariusz Żuraw, trener Lecha skomentował zawody w Canal+.