Brat piłkarza Legii ATAKUJE klub. „Ich polityka jest śmieszna”

2021-04-08 12:42 Paweł Staniszewski
Nazarij Rusyn
Autor: Cyfrasport

Nazarij Rusyn stał się ostatnio bohaterem prawdziwej opery mydlanej. Wypożyczony do Legii z Dynama Kijów piłkarz odmówił gry w drugim zespole w obawie przed kontuzją na sztucznej murawie. 22-latek za swoje zachowanie został na dwa tygodnie przesunięty do rezerw. Teraz w obronie zawodnika stanął jego brat, który w mediach społecznościowych nie pozostawił na warszawskim klubie suchej nitki.

Przypomnijmy, że cała sytuacja zaczęła się w ubiegłym tygodniu. Rusyn nie miał szans na grę w pierwszym zespole przeciwko Pogoni, dlatego też sztab szkoleniowy z Czesławem Michniewiczem na czele zdecydował o tym, że 22-latek zagra w wyjazdowym meczu rezerw przeciwko Legionovii Legionowo. Piłkarz odmówił, twierdząc, że boi się o swoje zdrowie.

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia

- To prawda, odmówiłem gry w drugiej drużynie z powodu konieczności gry na sztucznej murawie. Grałem dla Legii już na sztucznej nawierzchni, ale po meczu bardzo bolało mnie ramię. Rozmawiałem z rehabilitantem, który mnie prowadził. Wiem, że nie mogę grać na sztucznej murawie. Jest tam twardo i istnieje ryzyko, że ponownie doznam urazu. Dopóki mam płytkę. Po raz pierwszy jednak słyszę o tym, że zostałem przeniesiony do zespołu rezerw – tłumaczył zawodnik.

Bogusław Baniak znalazł pracę i zdrowy klimat. Zbuduje w tym kraju nową potęgę?

Problem jednak w tym, że mecz z Legionovią odbywał się na… naturalnej nawierzchni. Wobec zaistniałej sytuacji Rusyn został na dwa tygodnie przesunięty do drużyny rezerw. Sztab szkoleniowy zdecydował się na ten krok, aby piłkarz przemyślał swoje zachowanie i spokorniał. Decyzji tej nie podziela jednak brat 22-latka, który za pomocą mediów społecznościowych odniósł się do całej sprawy.

„Polityka Legii jest śmieszna. Starają się prawie dwa lata o wypożyczenie/kupno zawodnika, którego trener nie chce. Trener powiedział mu wprost, że on nie chciał go w składzie i nie chce go w drużynie” – napisał. „Jeszcze niedawno był najlepszym zawodnikiem ligi ukraińskiej, która w tabeli UEFA jest obecnie na 12. miejscu, a Ekstraklasa dla porównania jest 30! Czyli sama gra w Legii to obniżenie poziomu” – dodał następnie.

Nazarij Rusyn trafił do Legii Warszawa w lutym bieżącego roku na zasadzie rocznego wypożyczenia z Dynama Kijów. Z 22-letnim skrzydłowym bądź napastnikiem wiązano w Warszawie spore nadzieje, których piłkarz na razie nie spełnia. Rusyn wciąż nie doczekał się debiutu w PKO Ekstraklasie, w pierwszej drużynie Legii zagrał jedynie 30 minut podczas ćwierćfinałowego starcia Pucharu Polski przeciwko Piastowi Gliwice.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze