Carlitos blisko transferu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Hiszpan poleciał na Bliski Wschód

2019-09-08 20:55 MaSz
Sandro Kulenović, Carlitos, Legia Warszawa
Autor: Artur Hojny Sandro Kulenović i Carlitos cieszą się z gola dla Legii Warszawa

To już koniec jego przygody z Ekstraklasą i Legią Warszawa. Podczas weekendu Carlitos (29 l.) udał się bowiem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie przechodził badania i dogrywał warunki kontraktu z zespołem Al-Wahda Abu-Dabi.

Hiszpański napastnik do Polski trafił przed dwoma laty. W debiutanckim sezonie w barwach Wisły Kraków spisał się wybornie. Sięgnął po koronę króla strzelców i przeniósł się do Legii Warszawa. Na Łazienkowskiej również był najlepszym strzelcem drużyny i wywalczył wicemistrzostwo Polski. Jednak w tym sezonie stracił miejsce w zespole trenera Aleksandara Vukovicia.

Teraz Carlitos będzie grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego nowym klubem będzie Al-Wahda Abu-Dabi, który ostatni sezon zakończył na trzecim miejscu. Warszawianie mają zarobić na tej transakcji ok. trzech miliony euro. Przypomnijmy, że klub z Łazienkowskiej zapłacił za niego 450 tys. euro. Z transakcji do Emiratów ucieszy się Wisła Kraków, bo część zysków ze sprzedaży Hiszpana trafi także na jej konto. Nowy sezon ligi w ZEA zaczyna się 19 września. Dzień później piłkarze Al-Wahda zagrają na wyjeździe z Fujairah.

Najnowsze