Carlitos, Wisła Kraków

Autor: CYFRA SPORT Carlitos fetuje gola dla Wisły Kraków

Carlitos uno, Carlitos dos, Carlitos tres. Hattrick Hiszpana dał Wiśle zwycięstwo nad Śląskiem

2018-03-09 23:26

W drugim piątkowym meczu dwudziestej siódmej kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków podejmowała przy Reymonta Śląsk Wrocław. Ten wieczór należał do Carlitosa. Hiszpański napastnik ostatnio przestał trafiać, ale w piątek powetował sobie poprzednie gry. Snajper ustrzelił hattricka i to głównie dzięki niemu wrocławianie zostali odprawieni z kwitkiem po porażce 1:3 w Grodzie Kraka.

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław miał spore znaczenie dla obu zespołów. "Biała Gwiazda" wciąż walczy o czołową ósemkę. Przed startem dwudziestej siódmej serii gier zespół z Grodu Kraka zajmował ostatnią pozycję, premiowaną grą w grupie mistrzowskiej po zakończeniu sezonu zasadniczego. Jego przewaga nad dziewiątą Arką Gdynia wynosiła jednak tylko trzy punkty. Śląsk również potrzebował punktów. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego z dwudziestoma dziewięcioma punktami na koncie plasowali się na jedenastej lokacie, mając zaledwie cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Pierwsze minuty to wzajemne badanie się z obu stron. Rywalizacja ożywiła się w dwudziestej minucie, gdy Wisła egzekwowała rzut karny. Sędzia Daniel Stefański upewnił się przez system VAR i wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się hiszpański snajper krakowian Carlitos. Wydawało się, że z minuty na minutę gospodarze zyskują przewagę. Tymczasem w trzydziestej siódmej minucie wyrównał Igors Tarasovs. Stoper przyjezdnych wykończył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego i do przerwy mieliśmy 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się dość niespodziewanie. Składne akcje wyprowadzał Śląsk, a gospodarze ograniczyli się do ich rozbijania. Tym większym ciosem była sześćdziesiąta druga minuta i drugi gol Carlitosa. Hiszpan popisał się ładnym, mierzonym strzałem, a Jakubowi Słowikowi nie pozostało nic innego niż wyjąć piłkę z siatki. Dziesięć minut przed końcem Carlitos udowodnił, że odblokował się na dobre. Dołożył trzecie trafienie i jego hattrick zapewnił Wiśle trzy punkty. Dzięki nim awansowała na szóste miejsce w tabeli. Śląsk został na jedenastej pozycji, ale za chwilę może być w naprawdę trudnym położeniu.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)
Bramki: Carlitos 20 (k), 62, 80 - Igors Tarasovs 37

Żółte kartki: Sadlok, Mitrović - Piech, Augusto

Wisła: Cuesta 3 - Palcić 3, Velez 3 (85. Głowacki), Arsenić 3, Sadlok 3 - Mitrović 2 (59. Halilović 3), Cywka 5, Brlek 3 - Boguski 4, Carlitos 6, Imaz 3 (77. Llonch 3)

Śląsk: Słowik 4 - Celeban 4, Rieder 2, Tarasovs 4, Lewandowski 2 (74. Dankowski 2) - Augusto 2, Srnić 2 (71. Vacek 2) - Cholewiak 2, Riera 3, Pich 2 (83. Bergier) - Piech 2

EKSTRAKLASA: WYNIKI NA ŻYWO. TABELA, TERMINARZ