Cracovia - Legia: Mistrzowie Polski liderem PKO Ekstraklasy! Skromna wygrana "Wojskowych"

2020-11-22 19:26 mso
Filip Mladenović
Autor: Cyfrasport Filip Mladenović

Dzięki zaledwie remisowi Rakowa Częstochowa w meczu z Lechem Poznań (3:3), Legia Warszawa miała szansę awansować na fotel lidera. Do tego konieczne było zwycięstwo z Cracovią. Dla "Wojskowych" niedzielne spotkanie miało podwójny motyw. W październiku podopieczni Michała Probierza wygrali z Legią w meczu o Superpuchar Polski, a to była pierwsza okazja do wzięcia odwetu. Goście skorzystali z niej, pokonując "Pasy" skromnie 1:0. Jedynego gola zdobył Filip Mladenović.

Cracovia - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 51' Mladenović

Żółte kartki: Loshaj, Piszczek - Kapustka

Cracovia: Niemczycki - Siplak, Rodin, Szymonowicz, Rapa - Loshaj - Pik (46' Thiago), Dimun (64' Rivaldinho), van Amersfoort, Fiolić (81' Zaucha) - Vestenicky (81' Piszczek)

Legia: Miszta - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek, Gwilia (64' Rafael Lopez), Martins, Kapustka, Luquinhas - Pekhart

Zespół Czesława Michniewicza od początku był lepszy, ale brakowało im postawienia kropki nad i. Legia utrzymywała się przy futbolówce, często dośrodkowywała, ale świetnie między słupkami sprawował się Karol Niemczycki, któremu nie można było odmówić także odrobiny szczęścia.

Bezbramkowy rezultat utrzymywał się nieco ponad 50 minut. Bardzo aktywny na skrzydle Filip Mladenović stanął przed okazją do zdobycia bramki, ale uderzenie podcięciem trafiło w poprzeczkę, a dobitka Luquinhasa przeleciała wiele pięter nad bramką. Poprawka po chwili była już perfekcyjna. Josip Juranović po kontrze dobrze dośrodkował do Mladenovicia, który płaskim uderzeniem otworzył wynik meczu.

"Wojskowi" walczyli o to, by zwycięstwo było bardziej okazałe. Gospodarze nie mogli przebić się przez linię obrony, a Legia kilkukrotnie groźnie uderzała na bramkę Niemczyckiego. Ten nie dał się jednak pokonać po raz drugi. Dzięki wygranej, obrońcy tytułu wyprzedzili w tabeli Raków Częstochowa i są liderami ekstraklasy. Cracovia zajmuje 12. miejsce.

Na żywo

Cracovia - Legia Warszawa

90+5'

KONIEC MECZU!

Legia Warszawa awansowała na fotel lidera PKO Ekstraklasy po wygranej nad Cracovią 1:0. Jedynego gola zdobył Filip Mladenović.

90+2'

Kolejna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Piszczek.

90'

Pogramy w tym meczu trzy minuty dłużej!

89'

Mladenović fauluje van Amersfoorta niedaleko pola karnego.

86'

Wszołek znowu wpada w pole karne, ale za długo zwlekał ze strzałem. W odpowiedzi Thiago strzela sprzed szesnastki i nieznacznie się pomylił.

85'

Luquinhas pędzi z akcją, ale zagranie prostopadłe do Pekharta było minimalnie za mocne.

82'

Około dziesięciu minut do końca spotkania! Czy "Pasy" nadrobią straty?

81'

Zmiany w zespole Cracovii: schodzi Vestenicky i Fiolić, wchodzą Piszczek i Zaucha.

79'

Rapa faulowany przez Kapustkę. Żółta kartka dla piłkarza Legii.

77'

Cięte uderzenie Luquinhasa i z problemami radzi sobie Niemczycki.

73'

71'

Pekhart obraca się z piłką przed polem karnym i momentalnie uderza. Baaardzo niecelnie.

70'

Wrzutka do Rivaldinho i pewnie, nieco na czas, gra Miszta.

67'

Oddala zagrożenie Jędrzejczyk.

66'

Po kolejnym rzucie rożnym dla Cracovii piłka przeleciała nad poprzeczką.

65'

Zmiana także w zespole Cracovii: schodzi Dimun, wchodzi Rivaldinho.

64'

Zmiana w zespole Legii Warszawa: schodzi Gwilia, wchodzi Rafael Lopes.

63'

Kapustka zagrał do Pekharta, ale za lekko i czeskiego napastnika uprzedził obrońca. W środku pola cierpi Gwilia.

61'

Martins sponiewierał Rodina ostrym atakiem, który miał być strzałem.

59'

Błąd Lewczuka i van Amersfoort znalazł się tuż przed bramką Legii tylko w asyście Jędrzejczyka. Próbował lobować Misztę, ale piłka spadła na bramkę.

58'

56'

Wszołek walczył z dwoma zawodnikami "Pasów". Nie miał wiele do powiedzenia, gdy został zablokowany. Aut dla Legii.

53'

Cracovia od razu rzuciła się do ataku, ale świetnie ustawieni są obrońcy.

51' 0:1

GOOOOOOOOOOL!

Znakomita wrzutka do Mladenovicia, który tym razem zagrywa do siatki!

50'

Kapustka fauluje Loshaja w środku pola.

47'

Mladenović znakomicie podciął piłkę nad Niemczyckim i trafił w poprzeczkę! Luquinhas dobija, ale nad bramką.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Zmiana w zespole Cracovii: schodzi Pik, wchodzi Thiago.

Piłkarze wracają już na murawę!

45' 0:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Legia Warszawa lepiej radzi sobie na wyjeździe, ale na razie nie umie przekuć tego na bramkę.

43'

Aut dla gospodarzy, którzy wchodzą w pole karne. Zorganizowana obrona Legii wybije piłkę daleko.

38'

Prawie 40 minut meczu za nami. Legia jest zespołem lepszym, ale brakuje jej postawienia kropki nad i. Nie umie wykorzystać nadarzających się okazji.

36'

34'

Piłka po strzale Gwilii leciała w bramkę Niemczyckiego. Bramkarz "Pasów" mógł mieć problemy, ale jeden z zawodników próbował przyjąć piłkę, po czym ta wypadła poza światło bramki.

32'

Loshaj fauluje Luquinhasa i ogląda żółtą kartkę.

30'

Zagotowało się w polu karnym Legii. Błąd popełnił Miszta, który nie wypiąstkował futbolówki. Juranović oddala zagrożenie, będąc dobrze ustawionym przy słupku.

29'

Huknął Siplak z dystansu po stracie Wszołka. Kąśliwe uderzenie i z problemami broni Miszta.

27'

Mladenović uderza z rzutu wolnego, wysoko nad poprzeczką!

26'

Luquinhas faulowany około 25-30 metrów przed bramką po błędzie Loshaja.

24'

Wszołek dobrze zatrzymany na skrzydle przez Siplaka.

22'

Niemal 60% posiadania piłki po stronie Legii Warszawa po pierwszych 20 minutach meczu.

19'

Wysokim pressingiem atakuje Cracovia. Miszta wybija piłkę w okolice środka pola.

17'

Wpada w pole karne Wszołek. Zagrywa przed szesnastkę do Luquinhasa, a ten wykłada futbolówkę do Gwilii. Strzał po rykoszecie wypada za linię końcową. Rzut rożny.

14'

14'

Z linii bramkowej wybija piłkę Niemczycki! Znakomita parada golkipera "Pasów" po strzale z najbliższej odległości.

13'

Kapustka rozprowadza akcję do skrzydła. Mladenović dobrze dośrodkowuje, ale uprzedza Pekharta Rodin.

10'

Za mocno Mladenović w tej świetnie zapowiadającej się kontrze. Dośrodkowania nie mógł sięgnąć Pekhart.

7'

Na strzał Fiolicia odpowiada Pekhart. Za płasko, za słabo. Niemczycki chwyta futbolówkę bez problemów.

Van Amersfoort popędził skrzydłem i zagrał do wbiegającego Fiolicia. Z problemami broni jego uderzenie Miszta.

4'

Centra Juranovicia z rzutu rożnego zatrzymuje się na pierwszym zawodniku Cracovii. Poprawka na drugim.

2'

Pierwsze akcje piłkarzy Legii i Cracovii. Dwa dośrodkowania lądują prosto w rękawicach bramkarzy.

1'

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Minuta ciszy poprzedza spotkanie.

Za nami losowanie stron. Za chwilę zaczynamy spotkanie.

Piłkarze "Pasów" już wybiegli na boisko! Za chwilę to samo zrobią zawodnicy Legii.

Choć pandemia koronawirusa jest z nami już wiele miesięcy, to wciąż ze smutkiem patrzy się na puste stadiony... Oby zmieniło się to jak najszybciej!

Kto będzie lepszy w starciu utalentowanych polskich trenerów - Probierz vs Michniewcz?

Cracovia nie przegrała żadnego meczu od 2 października. Tydzień później "Pasy" sięgnęły po Superpuchar Polski po wygranej z... Legią. W regulaminowym czasie gry było 0:0.

Legia Warszawa po remisie Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań może awansować na fotel lidera. Potrzebuje do tego zwycięstwa!

ZNAMY SKŁADY!

Cracovia:
Niemczycki - Siplak, Rodin, Szymonowicz, Rapa - Loshaj - Pik, Dimun, van Amersfoort, Fiolić - Vestenicky

Legia:
Miszta - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek, Gwilia, Martins, Kapustka, Luquinhas - Pekhart

Początek meczu o godz. 17:30.

Cracovia i Legia to czołowe drużyny ubiegłego sezonu PKO Ekstraklasy. Obie reprezentowały polskę w europejskich pucharach, obie jednak bez powodzenia - krakowianie ulegli szwedkiemu Malmoe, warszawianie natomiast azerskiemu Karabachowi. W aktualnych rozgrywkach zarówno "Pasy", jak i "Wojskowi", ponownie mają jednak ambicję zajęcia czołowych miejsc w klasyfikacji. Tym bardziej ich bezpośrednie starcie na stadionie przy ulicy Kałuży zapowiada się wyjątkowo ciekawie - kto wyjdzie z niego zwycięsko i postawi na swoim?