Dariusz Żuraw przed meczem z Legią dla "SE": Wierzę, że możemy zdobyć Warszawę

2019-10-18 18:59 Rozmawiał Piotr Chołdrych
Dariusz Żuraw
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Dariusz Żuraw

Trener Lecha Dariusz Żuraw (46 l.) przed meczem z Legią zapowiada pokaz siły wychowanków i zaangażowanie całej drużyny. - Pokażemy ofensywny futbol, wierzę, że możemy zdobyć Warszawę - mówi trener Kolejorza.

Super Express: Czym jest mecz z Legią dla trenera Lecha?

Dariusz Żuraw: To nie jest mecz jak każdy inny, to duże wydarzenie w naszej lidze. Te mecze zawsze są podsycone takim dodatkowym smaczkiem i wiem co mówię, bo parę takich meczów mam już za sobą. Tu jest dużo emocji, dużo się dzieje, każdy chce ten mecz wygrać za wszelką cenę. Dla mnie to starcie dwóch czołowych polskich drużyn i bez względu na to, na którym jesteśmy aktualnie miejscu w tabeli, to jest mecz o prymat w lidze. 

Co Lech pokaże w Warszawie?

Pokażemy dobry, ofensywny futbol i… to chyba tyle, co więcej się wydarzy zobaczymy!

Jak atmosfera przed meczem z Legią w drużynie pełnej wychowanków?

Na razie jeszcze ich trochę stopuję, ale w sobotę wypuszczę do boju. Na pewno dla nich to wielkie wydarzenie, widać to w rozmowach i po ich zachowaniu. Jestem więc spokojny o ich zaangażowanie i o poziom piłkarski też, bo widzę na treningach jak się prezentują przed tym meczem. Atmosfera jest bojowa nie tyko jeśli chodzi o wychowanków, nasi obcokrajowcy żyją tym meczem, wiedzą co to za wydarzenie, jak ważne jest dla klubu i dla kibiców.

Mecz po przerwie na kadrę oznacza więcej kłopotów?

Dziś jest już lepiej niż kiedyś, mecze reprezentacji odbywają się we wtorki, nie w środy, a część naszych piłkarzy grała w niedzielę albo w poniedziałek. To daje więcej czasu na spokojną regenerację wiec nie martwię się o przygotowanie - zawodnicy będą na 100% gotowi do gry.

Czy zatem kibice Lecha mogą spokojnie czekać na zwycięstwo?

Wszyscy czekamy na to zwycięstwo i razem z piłkarzami zrobimy wszystko co możliwe, żeby stało faktem! Wierzę w to, że staniemy na wysokości zadania i w sobotę zdobędziemy Warszawę.

Najnowsze