Jakub Moder, Lech Poznań

Autor: Cyfra Sport Jakub Moder

Derby Poznania dla wicemistrza Polski. Teraz Lech wyrzuci Apollon z Ligi Europy? [WIDEO]

2020-09-21 15:20

Lech pokonał Wartę w derbach Poznania. Teraz przed wicemistrzem Polski poważny sprawdzian. Już 23 września "Kolejorz" powalczy z Apollonem Limassol w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Czy podopieczni trenera Dariusza Żurawia poradzą sobie z ekipę z Cypru? W poprzedniej rundzie piłkarze Lecha w dobrym stylu wyeliminowali Hammarby, wygrywając w Szwecji 3:0.

Piłkarze Lecha musieli mocno się natrudzić, aby zgarnąć komplet punktów w derbach Poznania, które rozegrano po 25 latach przerwy. O triumfie „Kolejorza” 1:0 nad Wartą zadecydował rzut karny, który pewnie wykorzystał w 90. minucie Jakub Moder (21 l.). - Jestem bardzo zadowolony z tego, że pokonaliśmy Wartę - powiedział trener Dariusz Żuraw, cytowany przez oficjalną stronę wicemistrza Polski. - W poprzednich spotkaniach ligowych styl może był lepszy, ale nie było punktów. Teraz styl był może trochę słabszy, ale mamy zwycięstwo - ocenił spotkanie szkoleniowiec Lecha na klubowej witrynie.

Zbigniew Boniek zaatakował Wojciecha Kowalczyka. Padły słowa o GRZYBACH HALUCYNOGENNYCH

Trener wicemistrza Polski myślami już jest przed środowym meczem z Apollonem Limassol w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywale w ostatniej kolejce pokonali 3:1 Anorthosis Famagusta Larnaka. Jak opiekun poznaniaków ocenia szanse drużyny w rywalizacji z klubem z Cypru? - Może nie jedziemy w roli faworyta, ale jesteśmy w stanie przejść do kolejnej rundy - przyznał trener Dariusz Żuraw na konferencji prasowej. - Największa siłą naszego rywala jest doświadczenie. To zespół złożony z wielu zagranicznych, ale bardzo doświadczonych zawodników - docenił klasę Apollonu i zwrócił uwagę na to, że w tym spotkaniu jego piłkarze mogą nie mieć zbyt wielu szans bramkowych:  - Będziemy musieli nasze sytuacje wykorzystać z zimną krwią, bo nie będzie ich bardzo dużo - podkreślił Dariusz Żuraw, którego opinię odnośnie rywali zacytował klubowy portal poznańskiej drużyny.

Reprezentant Polski NAJDROŻSZYM piłkarzem w całej lidze!