Filip Mladenović

Autor: Cyfrasport Filip Mladenović

Efektowna wygrana mistrzów w stolicy. Legia nowym liderem Ekstraklasy [WIDEO]

2021-02-20 17:33

Siedem goli i dużo emocji. Piłkarze Legii nie zmarnowali szansy i pokonali 5:2 Wisłę Płock w meczu 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Uczynili to w efektownym stylu. Mistrzowie Polski wykorzystali w ten sposób potknięcie Pogoni i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Filip Mladenović (plus asysta) i Luquinhas. Bardzo dobrze zagrał także Bartosz Kapustka (gol i asysta). Wisła Płock zakończyła serię czterech wygranych z rzędu. Zobaczcie bramki z tego spotkania.

Legia dominowała od początku i dość szybko miało to potwierdzenie w wyniku. Dwie bramki zdobył Filip Mladenović. Serb najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za faul debiutanta Kacpra Rogozińskiego na Pawle Wszołku. Po kwadransie podwyższył Bartosz Kapustka, a asystę zapisał Mladenović. Dużo emocji było za to w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy. Gdy Maldenović podwyższył na 3:0 wydawało się, że już nic złego się gospodarzom nie może przytrafić. Jednak dwa błędy obrony sprawiły, że Wisła zdobyła dwie bramki!

Jakub Rzeźniczak PRZESTRZEGA przed tym piłkarzem Legii. On jest NAJLEPSZY

Od początku drugiej połowy w warszawskim zespole pojawił się Artem Szabanow. Ukrainiec wprowadził spokój do linii obrony. Legia już tak katastrofalnych wpadek jak z końcówki pierwszej części nie popełniała. Dwie razy bramkarza Nafciarzy pokonał Luquinhas. W pierwszej sytuacji po akcji Kapustki, a w drugim - UWAGA - trafił do siatki głową. Asystował rezerwowy Kacper Kostorz. Mistrzowie mogli zdobyć kolejne bramki. M.in. Kapustka trafił w słupek, a Artur Jędrzejczyk z kilu metrów spudłował. Legia oddała 16 strzałów, z czego 10 było celnych.

Armia zaciężna ze wschodu w Legii. Pomoże w walce o tytuł?

Legia Warszawa - Wisła Płock 5:2

1:0 Filip Mladenović 10. min (karny), 2:0 Bartosz Kapustka 16. min, 3:0 Filip Mladenović 40. min, 3:1 Dusan Lagator 43. min, 3:2 Filip Lesniak 45. min, 4:2 Luquinhas 49. min, 5:2 Luquinhas 80. min