Kim jest Ryszard F. Fryzjer? To on kierował piłkarską mafią w Polsce. Fryzjer: korupcja w polskiej piłce

i

Autor: Maciej Kulczyński Kim jest Ryszard F. "Fryzjer"? To on kierował piłkarską mafią w Polsce. "Fryzjer": korupcja w polskiej piłce

„Fryzjer” usłyszał wyrok! Sąd skazał go na lata więzienia, ale… Ryszard F. może tam nie trafić

2022-06-24 11:52

Od lat toczą się sprawy karne wobec osób, które były zamieszane w ustawianie meczów w polskiej piłce. Część z nich już swoje odpokutowała, inni dopiero czekają na wyroki. Jednym z nich był do niedawna Ryszard F. znany szerzej jako „Fryzjer”, czyli centralna postać całego procederu. Jak informuje Dominik Panek z bloga „Piłkarska Mafia”, szef piłkarskiej mafii usłyszał połączony wyrok z trzech spraw. Wiele wskazuje jednak na to, że może nawet nie trafić do więzienia.

O „Fryzjerze” i ustawianiu meczów w minionych latach znów zrobiło się w Polsce bardzo głośno za sprawą Czesława Michniewicza. Wszystko z powodu słynnych już 711 połączeń między obecnym selekcjonerem reprezentacji Polski a właśnie Ryszardem F., odpowiedzialnym za ustawianie meczów. Dyskusja na ten temat rozpoczęła się tuż po wyborze Michniewicza na selekcjonera, a teraz rozgorzała na nowo za sprawą Szymona Jadczaka, który w swoim najnowszym artykule o tej sprawie wskazał, że wiele z tych połączeń inicjował sam Michniewicz (który twierdzi, że nie pamięta, o czym rozmawiał z Ryszardem F.), a działania prokuratury wobec niego były zdaniem ekspertów opieszałe. Teraz zaś zapadł wyrok w sprawie toczonej przeciwko „Fryzjerowi”, który został skazany łącznie na 6 lat pozbawienia wolności. Ale może nawet nie trafić do więzienia.

Sensacyjne doniesienia w sprawie Cristiano Ronaldo! Ma odejść z Anglii, żeby zastąpić Lewandowskiego, media nie mają cienia wątpliwości

Tomaszewski wylicza błędy Michniewicza

„Fryzjer” nie pójdzie do więzienia? Blog „Piłkarska Mafia” wyjaśnia

Dominik Panek z bloga „Piłkarska Mafia” informuje, że sąd Okręgowy we Wrocławiu połączył trzy z czterech wyroków wobec Ryszarda F. i skazał go łącznie na 6 lat pozbawienia wolności. Czy „Fryzjer” pójdzie siedzieć? Może się okazać, że wcale nie! Wszystko dlatego, że sąd może umożliwić Ryszardowi F. staranie się o przedterminowe zwolnienie, a część wspomnianej kary już odbył, która pokrywa się z połową obecnego wyroku.

Wieczysta Kraków z kolejnym głośnym transferem! Ściągnęła zawodnika z Ekstraklasy, prawdziwy hit

 – Sąd będzie musiał teraz rozważyć, które przepisy zastosować wobec Fryzjera. Czy te umożliwiające mu staranie się o przedterminowe zwolnienie po upływie połowy kary (co już nastąpiło), czy też może skorzystać z art. 65 § 1 k.k., co spowodowałoby, że Ryszard F. mógłby starać się o przedterminowe wyjście z zakładu karnego dopiero po odbyciu 3/4 kary! – pisze Dominik Panek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze