Autor: Cyfrasport Podbeskidzie - Pogoń TV TRANSMISJA NA ŻYWO. Puchar Polski Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin STREAM LIVE ONLINE mecz Podbeskidzie - Pogoń GDZIE OGLĄDAĆ

Awans Pogoni

Gamboa bohaterem Pogoni! Szczecinianie wyrwali awans do półfinału Pucharu Polski w dogrywce

2024-02-27 23:35

Dramatyczny ćwierćfinał Pucharu Polski w Poznaniu. Lech przegrał z Pogonią Szczecin 0:1, tracąc gola na dwie minuty przed końcem dogrywki.

Kiedy obie drużyny myślały zapewne już o rzutach karnych, a trenerzy kto je będzie strzelał, Pogoń miała rzut wolny. Wahan Biczachczjan dośrodkował na głowę Mariusza Malca, a ten zgrał piłkę wprost na głowę Portugalczyka Joao Gamboi, który umieścił piłkę w siatce. Lechowi zabrakło czasu na wyrównanie i to Portowcy cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do półfinału. Mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły przystąpiły do niego w nieco zmienionych składach w porównaniu do ostatnich meczów w lidze.

Alexander Gorgon przed hitem w Pucharze Polski. Mocna deklaracja piłkarza Pogoni, mówi o pewności siebie

W Lechu powrócił do gry po kontuzji Radosław Murawski, a miejsce w bramce zajął Filip Bednarek. Do bramki Pogoni powrócił Rumun Valentin Cojocaru, a od początku zagrał Alexander Gorgon, strzelec dwóch goli w ostatnim meczu z ŁKS-em. I to właśnie Gorgon popisał się najlepszym zagraniem w I połowie. W 20. min znakomitym podaniem uruchomił Kamila Grosickiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wydawało się, że „Grosik” ma nawet za dużo czasu na podjęcie decyzji i spudłował strzelając obok bramki. Później oba zespoły poświęcały więcej uwagi i sił, żeby gola nie stracić niż go strzelić. Po przerwie zaatakował Lech i to dosyć ostro. W 51. min rozpędzony Kristoffer Velde wpadł na bramkarza Cojocaru i ten mocno ucierpiał, ale powrócił do gry. W 67. min obaj panowie zmierzyli się ponownie, ale w sportowej walce. Świetny strzał Norwega w znakomitym stylu obronił Cojocaru. Im bliżej końca, tym zespoły traciły impet i doszło do dogrywki, a w niej Portowcy zadali cios tuż przed końcem - Duma być kapitanem takiej drużyny. Ciężką pracą idziemy krok po kroku po nasze marzenia. Wierzę, że ten gol poniesie nas jeszcze bardziej – cieszył się po meczu Kamil Grosicki.

Trener Pogoni o Kamilu Grosickim. Jak długo as Portowców może grać na wysokim poziomie? Jego fani będą zachwyceni

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 0:1 po dogr. (0:0). Awans: Pogoń.

Bramka: 0:1 Joao Gamboa (119-głową).

Żółte kartki: Lech Poznań – Kristoffer Velde, Antonio Milic. Pogoń Szczecin - Linus Wahlqvist, Leonardo Koutris, Joao Gamboa.

Lech Poznań: Filip Bednarek – Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milic, Barry Douglas – Dino Hotic, Radosław Murawski (106. Nika Kwekweskiri), Filip Marchwiński (91. Ali Golizadeh), Jesper Karlstroem, Kristoffer Velde – Filip Szymczak (116. Maksymilian Dziuba).

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru – Linus Wahlqvist, Danijel Loncar (90+2 Leo Borges), Mariusz Malec, Leonardo Koutris – Adrian Przyborek (62. Marcel Wędrychowski), Joao Gamboa, Alexander Gorgon (78. Wahan Biczachczjan), Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki – Efthymios Koulouris.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 17 434.