Igor Angulo

Autor: Cyfrasport Igor Angulo

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa: Efektowne zwycięstwo gospodarzy, Hiszpanie zrobili różnicę [WYNIK]

2020-07-10 22:32

Piłkarze Górnika Zabrze po dwóch porażkach z rzędu wrócili na zwycięską ścieżkę. W 35. kolejce PKO Ekstraklasy pokonali u siebie Raków Częstochowa 4:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Igor Angulo, który dzięki temu awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów ligi. Do prowadzącego Christiana Gytkjaera traci pięć bramek.

- Na pewno chcemy zakończyć rozgrywki na możliwie jak najwyższym miejscu. Staramy się wygrać każdy kolejny mecz. Poza tym chcemy dać kibicom powody do radości - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego Paweł Bochniewicz z Górnika Zabrze.

Mecz zaczął się lepiej dla gości. Już w 4. minucie rzut karny na gola zamienił Petr Schwarz. Jak się okazało, na gospodarzy podziałało to jak płachta na byka. Jeszcze przed przerwą wyrównał Igor Angulo. Asystę zaliczył Jesus Jimenez. Koncert zabrzan zaczął się po przerwie. Najpierw samobójczego gola strzelił Jarosław Jach. Później w rolach głównych wystąpili Hiszpanie. Angulo popisał się swoim szesnastym trafieniem w sezonie, po czym asystował przy bramce Jimeneza. Taki wynik sprawił, że piłkarze Górnika Zabrze awansowali na 9. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.