Raków - Lech

Autor: CyfraSport Raków - Lech

Zabawa kibiców na trybunach

Gorzkie święto mistrza Polski! Lech Poznań zepsuł celebrację Rakowowi, kibice odpalali fajerwerki

2023-05-14 19:28

To było słodko-gorzkie święto nowego mistrza Polski. Raków Częstochowa jest już pewny tytułu najlepszej drużyny PKO BP Ekstraklasy, co hucznie celebrował na stadionie przy Limanowskiego. Pierwszy mecz w nowej roli nie wyszedł im jednak zbyt dobrze. Ustępujący mistrz Lech Poznań napsuł krwi Rakowowi, wygrywając 2:0. Była to pierwsza porażka gospodarzy na swoim stadionie w tym sezonie.

Świętowanie mistrzowskiego tytułu rozpoczęło się na wiele minut przed rozpoczęciem spotkania. Na murawie pojawiły się legendy polskiego futbolu Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Leszek Ćmikiewicz, Jan Domarski i Kazimierz Kmiecik. Cała piątka pogratulowała tytułu trenerowi gospodarzy Markowi Papszunowi. Lech Poznań dotrzymał także obietnicy danej przed meczem i uformował szpaler, co w przeszłości nie zawsze bywało normą.

Na tym zakończyły się uprzejmości. Piłkarze Lecha Poznań zamierzali podnieść z boiska trzy punkty, będąc wciąż w grze o zajęcie trzeciego miejsca w końcowej tabeli. To goście tworzyli więcej okazji na murawie. Jedną z nich na gola jeszcze w pierwszej połowie zamienił Filip Marchwiński, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Niki Kwekweskiriego. W drugiej odsłonie piłkarze "Kolejorza" dalej napierali, co skutkowało rzutem karnym po faulu Władysława Koczerhina na Kwekweskirim. Wynik na 2:0 podwyższył Kristoffer Velde.

Nawet porażka nie mogła popsuć humorów kibicom, którzy na trybunach urządzili sobie i upominali się o nowy stadion dla Rakowa Częstochowa i uderzając w prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka. Drużyna spod Jasnej Góry ewentualne decydujące o awansie do Ligi Mistrzów mecze będzie musiała grać w Sosnowcu.

Czy Raków Częstochowa będzie w stanie obronić mistrzostwo w tym sezonie?