Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze Legii Warszawa

Gwiazda Legii Warszawa już dziś dołączy do zgrupowania w Dubaju

2022-01-10 9:33

Mistrzowie Polski szukają sił do walki o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rozpoczął się długi proces odbudowywania formy legionistów po fatalnej jesieni. W Dubaju będą aż do 22 stycznia. Trener Aleksandar Vuković nie może skorzystać z wielu piłkarzy. Wszystko wskazuje na to, że jeden z tych najważniejszych już dziś dołączy do drużyny.

Legioniści w ZEA rozegrają trzy sparingi: z Lokomotiwem Płowdiw (15.01), FK Krasnodar (19.01) i uzbeckim FK Olympic (20.01) Początek zgrupowania okazał się dla Legii pechowy, bowiem do Dubaju nie mogli pojechać: Filip Mladenović, Mattias Johansson, Lindsay Rose, Lirim Kastrati i Maciej Kikolski. Wszyscy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Najszybciej kwarantannę odbył ten pierwszy, który już dziś wieczorem ma dołączyć do drużyny. Z Legią definitywnie pożegnał się za to Kacper Kostorz, który przeszedł do Pogoni Szczecin. Wciąż niejasna jest przyszłość Andre Martinsa. Mówi się, że Portugalczyk wzmocni izraelski Hapoel Beer Szewa.

Fortuna dla Fabio Cannavaro za pracę z reprezentacją Polski?! Od milionów może zakręcić się w głowie

Aleksandar Vuković o powrocie do Legii: pali się mój dom

Obecni na zgrupowaniu w Dubaju uczą się filozofii trenera Aleksandara Vukovicia. Na pierwszych treningach Serb zmusił wszystkich do mocnego biegania i agresji w grze. Na to sztab szkoleniowy kładł nacisk w pierwszym, na razie wewnętrznym, sparingu. Legioniści zagrali czterdziestominutową „gierkę” 11 na 11, w której padła tylko jedna bramka. Gola strzelił Tomas Pekhart. Bramek na razie nie strzela Mahir Emreli. Wciąż nie wiadomo, czy Azer, mimo obietnic dołączenia do drużyny po wakacjach, w ogóle pozostanie w klubie.

Lewandowski nie pozostawia złudzeń ws. przyszłego trenera kadry. "To musi być..."

Sonda
Czy Legia spadnie z Ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze