Josue

i

Autor: Cyfra Sport Josue

Bijatyka na sparingu

Gwiazdor Legii nie zapanował nad nerwami. Nie dokończył sparingu, wyrzucony z boiska z czerwoną kartką

2022-12-05 15:58

Mundial w Katarze wywrócił do góry nogami ligowe kalendarze. W Polsce piłkarze wrócą do walki o punkty dopiero za osiem tygodni, a szkoleniowcy drużyn ligowych drużyn musieli znaleźć sposób na zupełnie inne niż do tej pory przygotowania do rundy wiosennej. Niektóre zespoły mają już za sobą urlopy, inne dopiero się na nie udadzą. Legia rozegrała natomiast grę kontrolną z pierwszoligowym GKS-em Tychy. W jej trakcie nie zabrakło „elektrycznych” chwil.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy sparingu rozegranego w Urszulinie, przy stanie 1:0 dla tyszan, na murawie doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu ekip. Zarzewiem był faul, jakiego Dominik Połap z GKS-u dopuścił się na kapitanie stołecznej ekipy, Josué. Portugalczyk, złapany w pół przez przeciwnika, zareagował gwałtownie mimo gwizdka arbitra. Tyszanin nie pozostał mu dłużny, doszło do szarpaniny między nimi, do której wkrótce dołączyli i inni uczestnicy meczu.

Czerwone kartki, którymi rozjemca ukarał obu nabuzowanych zawodników, nie od razu uspokoiły ich nastroje. Obaj jeszcze przez kilka kolejnych sekund wykrzykiwali do siebie różne słowa, a od kolejnego zwarcia powstrzymało ich tylko stanowcze zachowanie kolegów. Legia w II połowie – po golach Roberta Picha, Macieja Rosołka i Igora Strzałka – przechyliła szalę na swoją korzyść, wygrywając 3:1.

Portugalski gwiazdor legionistów minionej jesieni znajdował się już na cenzurowanym. W spotkaniu z Górnikiem część obserwatorów zarzuciła mu oplucie golkipera zabrzan. Natomiast po porażce w Płocku kapitan Legii po końcowym gwizdku z obojętnością minął rękę wyciągniętą doń przez Łukasza Sekulskiego z podziękowaniem za mecz.

Sonda
Kto w sezonie 2022/2023 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 13
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze