Raków Częstochowa - Lech Poznań

Autor: PAP

Zabrakło goli

Hit nie spełnił oczekiwań. Raków nie sforsował obrony Lecha. „Kolejorz” bez celnego strzału

2024-08-09 22:47

To miał być hit czwartej kolejki ekstraklasy, ale tak się nie stało. Po nudnym meczu w pierwszej połowie i trochę lepszym w drugiej, Raków zremisował z Lechem 0:0.

Mecz czołowych polskich drużyn przyciągnął wiele ważnych osób polskiej piłki. Nie zapomniał przyjechać selekcjoner Michał Probierz. Ekipa z Poznania zjawiła się bez kontuzjowanego asa ataku, Mikela Ishaka. Dla odmiany w Rakowie zabrakło ostoi defensywy, Bogdana Racovitana, który wcześniej usłyszał fatalną diagnozę o zerwaniu więzadeł krzyżowych. Pierwsza połowa to wysoki pressing Rakowa i uważna gra Lecha w defensywie.

Dramat obrońcy Rakowa, czeka go bardzo długa przerwa! Wiadomo kto go zastąpi

Efekt był taki, że w widzieliśmy tylko jeden celny strzał. W 22. min Ante Crnac popisał się świetną akcją indywidualną, strzelił lewą nogą, ale Bartosz Mrozek spisał się bez zarzutu. Raków po przerwie nacierał coraz bardziej. W ciągu trzech minut dwukrotnie strzelał Władysław Koczerhin i raz Crnac, ale zabrakło skuteczności. Trener Marek Papszun chciał ją poprawić wprowadzając nowych piłkarzy ofensywnych, Jakuba Myszora, Jonatana Brauta Brunesa, a kilka minut później Dawida Drachala. Końcówka meczu był najciekawsza, bo i Lech odgryzł się dobrą akcją, po której nie trafił do bramki Bryan Fiabema. Piłka wpadła nawet raz do siatki po strzale Crnaca, ale był on na spalonym. Skończyło się bezbramkowo, z czego powinni cieszyć się poznaniacy, skoro nie oddali ani jednego celnego strzału.

Rezerwowi odmienili Górnika. Zahović znów z golem, a zabrzanie z kompletem punktów

Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:0.

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Erick Otieno, Stratos Svarnas. Lech Poznań: Antonio Milic.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 500.

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Stratos Svarnas, Kamil Pestka - Jean Carlos Silva, Gustav Berggren, Władysław Koczerhin (90+3. Peter Barath), Erick Otieno (76. Dawid Drachal) - Ante Crnac, Adriano Amorim (73. Jakub Myszor), Patryk Makuch (72. Jonatan Braut Brunes).

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Alex Douglas, Antonio Milic, Michał Gurgul - Antoni Kozubal, Radosław Murawski, Dino Hotic (69. Ali Gholizadeh), Afonso Sousa (90+2. Ian Hoffmann), Adriel Ba Loua (57. Daniel Hakans) - Filip Szymczak (57. Bryan Fiabema).(PAP)

Czy Raków Częstochowa zdobędzie tytuł mistrza Polski?