Igor Angulo

Autor: FC Goa/Twitter Igor Angulo w barwach FC Goa

Igor Angulo zachwyca w Indiach. Już trzy gole byłej gwiazdy Ekstraklasy! [WIDEO]

2020-12-02 7:23

Udany początek w Indiach ma Igor Angulo. Były król strzelców Ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze na starcie rozgrywek jest skuteczny. W trzech występach strzelił dla nowej drużyny FC Goa trzy gole. Do jego postawy nie można się przyczepić. Minusem jest to, że klub hiszpańskiego napastnika nie zanotował jeszcze wygranej w rozgrywkach.

Igor Angulo do Indii przeniósł się po zakończeniu ubiegłego sezonu z Górnika Zabrze. W śląskim klubie spędził cztery sezony i zapisał piękny rodział w jego historii. Dwa tytuły króla strzelców (pierwszej ligi i Ekstraklasy), awans do Ekstraklasy i zakwalifikowanie się po latach nieobecności do europejskich pucharów. Teraz hiszpański napastnik zachwyca w India Super League. Początek w nowym otoczeniu ma wyśmienity. Władze klubu cieszą się z jego sprowadzenia, bo od startu potwierdza, że nie zatracił instynktu strzelca. Wprowadził się do drużyny w piękny sposób. Na inaugurację uratował punkt z Bengaluru (2:2). Jego zespół FC Goa przegrywał, ale w ciągu trzech minut drugiej połowy Angulo strzelił dwa gole i doprowadził do remisu. W nagrodę został wybrany piłkarzem meczu i dostał 25 tys. rupii za ten tytuł. - Walczyliśmy i w końcu udało się doprowadzić do wyrównania. Oczywiście, byłbym bardziej szczęśliwy, gdybyśmy zwyciężyli, ale dobrze, że chociaż udało się zdobyć punkt - mówił nam Angulo po tym występie. Poniżej bramki Baska z debiutu.

Los młodej gwiazdy Ekstraklasy przesądzony. Duży zastrzyk gotówki za kadrowicza

W kolejnym starciu jego ekipa przegrała 0:1 z Mumbai City, który jest liderem ligi. W trzeciej kolejce FC Goa zremisowała 1:1 z Northeast United. Rywale prowadzili po bramce z rzutu karnego. Na szczęście jeszcze przed przerwą Angulo zgubił kryjących go obrońców i strzałem z lewej nogi w długi róg zaskoczył bramkarza. To był jego trzeci gol w trzecim występie. Po trzech kolejkach FC Goa zajmuje siódme miejsce w 11-drużynowej lidze hinduskiej. A Angulo prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców. Pozycję lidera dzieli z Litwinem Nerijusem Valskisem z Jamshedpur, który przed pięcioma laty zaliczył pięć występów w pierwszoligowych Wigrach Suwałki. Poniżej bramka byłej gwiazdy Górnika Zabrze z występu przeciwko Northeast United.

Mauro Cantoro, były as Wisły Kraków: Maradona był moim idolem i wielką inspiracją [WYWIAD]

W następnej kolejce (6 grudnia) klub Hiszpana zagra u siebie z Kerala Blasters. Trenerem tego zespołu jest Hiszpan Kibu Vicuna, który prowadził w Polsce Wisłę Płock. W kadrze tej drużyny jest także Costa Nhamoinesu, obrońca z Zimbabwe, który związany był w naszym kraju z Zagłębiem Lubin. Będą kolejne trafienia Angulo i pierwsze zwycięstwo FC Goa? Na koniec quiz wiedzy o Hiszpanie i wszystkie jego bramki w barwach Górnika Zabrze, gdy przed rokiem sięgał po koronę króla strzelców Ekstraklasy.

Javier Światło, były lekarz kadry Argentyny: Diego Maradona odszedł za wcześnie [WYWIAD]

QUIZ. Przed wami Igor Angulo! Co wiesz o byłym napastniku Górnika Zabrze?