Los młodej gwiazdy Ekstraklasy przesądzony. Duży zastrzyk gotówki za kadrowicza

2020-12-01 22:55 MaSz
Jakub Moder
Autor: Cyfrasport Jakub Moder

2020 rok należał do niego. W ciągu kilku miesięcy przebył drogę od rezerwowego do największej nadziei polskiego futbolu. Przebił się w Lechu Poznań, zadebiutował w reprezentacji Polski, stał się najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy. Jakub Moder jest wypożyczony do Lecha z Brighton. Wiadomo kiedy przeniesie się do klubu Premier League.

Ubiegły sezon Jakub Moder zaczynał jako rezerwowy w Lechu. W końcu wygryzł ze składu Karla Muhara. I młody piłkarz przyłożył cegiełkę do sukcesu poznańskiej drużyny, która poprzednie rozgrywki zakończyła jako wicemistrz Polski, tracąc do Legii tylko trzy punkty. Wtedy liderem Kolejorza był właśnie Moder. Po sezonie został sprzedany do Brighton. Klub Premier League wyłożył za niego rekordowe 11 mln euro. To najwyższa transakcja w dziejach polskiej ligi. Anglicy wypożyczyli go od razu do Lecha, aby grał regularnie. I monitorowali jego rozwój w Ekstraklasie i fazie grupowej Ligi Europy.

Cztery rzuty karne, sześć goli, dogrywka. Awans Zagłębia w Pucharze Polski

Zastrzegli sobie, że mogą skrócić okres wypożyczenia. Według informacji portalu WP Sportowe Fakty w przerwie zimowej Moder przeniesie się do angielskiego klubu. Lech na tej transakcji zyska dodatkowy bonus finansowy. Teraz przed zawodnikiem walka z Lechem w Lidze Europy, gdzie do rozegrania zostały mecze z Benfiką Lizbona (wyjazd) i z Rangers (dom). W Ekstraklasie do końca roku Lech ma przed sobą jeszcze cztery spotkania.

Legenda o transferze młodej gwiazdy Lecha Poznań. Nie przebije się w Anglii?

Najnowsze