Jagiellonia Białystok podjęła Mateusza Morawieckiego. Premier zwiedził bazę treningową [ZDJĘCIA]

2020-07-02 17:06 Marcin Długosz
Mateusz Morawiecki
Autor: AP PHOTO/PETR DAVID JOSEK Mateusz Morawiecki

Obecny sezon PKO Ekstraklasy powoli zbliża się do końca. Jagiellonia Białystok ma jeszcze prawo wierzyć, że uda jej się wyszarpać do europejskich pucharów. Tymczasem w przerwie pomiędzy kolejnymi meczami, klub z Podlasia przyjął w odwiedzinach premiera Polski, Mateusza Morawieckiego. Szef rządu zwiedził bazę ekipy z Podlasia położoną przy ulicy Elewatorskiej.

"Jaga" od kilku lat należy do grona czołowych polskich klubów. W 2015 i 2017 roku była nawet bliska wywalczenia tytułu mistrza Polski, ale w obu przypadkach zabrakło jej niewiele na samym finiszu rozgrywek. Dobre sezony pozwoliły jednak zespołowi z północno-wschodniej Polski na uplasowanie się w gronie najlepszych ekip PKO Ekstraklasy. Białostoczanie dysponują także dobrą infrastrukturą, z której mogą korzystać na terenie bazy położonej przy ulicy Elewatorskiej w stolicy Podlasia.

Eksperci OSTRO o wpisie Bońka. Nie zostawili na nim SUCHEJ nitki

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Ten ośrodek powstał przy wsparciu finansowym rządu. Mam nadzieję, że inwestowanie w takie obiekty jak ten to przyszłość naszej piłki. Jagiellonia to klub z bogatymi tradycjami, który niedawno obchodził swoje stulecie. Życzę wszystkiego co najlepsze wszystkim piłkarzom, tym młodszym i nieco starszym, trenerom oraz wszystkim kochającym piłkę i Jagiellonię. Realizujemy te projekty, aby młodzi ludzie, którzy urodzili się i dorastali w Białymstoku, chcieli i mogli w przyszłości grać dla tego właśnie klubu - powiedział Mateusz Morawiecki cytowany przez oficjalną stronę internetową białostockiego klubu, jagiellonia.pl.

Kolejne wyzwanie przed drużyną Jagiellonii już w najbliższą niedzielę, 5 lipca. Wówczas białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z outsiderem grupy mistrzowskiej, Pogonią Szczecin. Jeśli wciąż chcą marzyć o przepustce do europejskich pucharów, bezwarunkowo muszą to starcie wygrać.

Najnowsze