Jerzy Brzęczek

i

Autor: SE Jerzy Brzęczek

Jakub Błaszczykowski zatrudni Jerzego Brzęczka? Były selekcjoner może wrócić do PKO BP Ekstraklasy

2021-05-11 7:55

Jerzy Brzęczek, od momentu zwolnienia z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski, pozostaje bez pracy. Niedawno pojawiło się sporo spekulacji, że może on wrócić do trenowania któregoś z zespołów PKO BP Ekstraklasy – Wisły Płock lub Górnika Zabrze. Ostatecznie do tego nie doszło, ale to nie oznacza, że Jerzy Brzęczek nie wróci na polskie podwórko. W programie „Misja Futbol – Dogrywka” Mateusz Borek wyjawił, że były selekcjoner może wrócić w nieco innej roli, chętna do zatrudnienia go jest Wisła Kraków, której współwłaścicielem jest Jakub Błaszczykowski.

Jerzy Brzęczek został niespodziewanie usunięty z funkcji selekcjonera kadry narodowej 18 stycznie 2021 roku. Informacja ta była tak szokująca, że w pierwszej chwili komunikat PZPN-u został odebrany jako błąd lub atak hakerski, a do tego obciążenie strony było tak wielkie, że nie dało się na nią wejść przez dłuższy czas. Ostatecznie wszystko jednak potwierdziło się i zwolnienie Jerzego Brzęczka, który do tego czasu miał pełne poparcie Zbigniewa Bońka, stało się faktem. Polskiego trenera zastąpił Paulo Sousa, a w tym samym czasie rozpoczęły się spekulacje, gdzie Jerzy Brzęczek znajdzie zatrudnienie. Ostatnie spekulacje na ten temat nie sprawdziły się, jednak teraz Mateusz Borek informuje o całkiem innym, ciekawym wyjściu z sytuacji. Były selekcjoner może trafić do Wisły Kraków, której współwłaścicielem jest Kuba Błaszczykowski. Brzęczek nie miałby jednak obejmować posady pierwszego trenera.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

Jerzy Brzęczek nie w roli trenera, a dyrektora sportowego?

Wcześniej pojawiło się wiele głosów mówiących o tym, że Jerzy Brzęczek może wrócić do Wisły Płock, z której trafił do reprezentacji Polski. Wydawało się to realną opcją, jednak ostatecznie „Nafciarze” nie zatrudnili byłego selekcjonera. Mówiło się także o tym, że może on przejąć Górnik Zabrze, ale i ta informacja nie potwierdziła się – Brzęczek miał bowiem wówczas wyczekiwać oferty z zagranicy.

Teraz, jak podaje Mateusz Borek, Jerzy Brzęczek może znaleźć zatrudnienie w Wiśle Kraków, ale nie w roli trenera pierwszej drużyny. Choć obecny szkoleniowiec krakowskiego klubu, Peter Hyballa, jest na wylocie, to jego miejsce ma zająć ktoś inny. Jerzy Brzęczek miałby natomiast pełnić rolę dyrektora sportowego „Białej Gwiazdy”.

Jakub Błaszczykowski zatrudni Jerzego Brzęczka?

- Słyszę o takim scenariuszu, że Jerzy Brzęczek może być dyrektorem sportowym, a Radosław Sobolewski trenerem. Jest podobno taka opcja. Czy ona ostatecznie dojdzie do głosu? Nie wiem – wyjawił Mateusz Borek w programie „Misja Futbol – Dogrywka”. Scenariusz taki nie jest nie możliwy, choć trudno ocenić, jak Jerzy Brzęczek poradziłby sobie w innej roli.

Jedyne co wydaje się pewne w tych przewidywaniach, to zwolnienie Petera Hyballi. Niemiecki trener Wisły Kraków nie radzi sobie najlepiej i w ostatnich siedmiu meczach jego drużyna zdobyła ledwie dwa punkty. Co więcej, podobno popadł on w konflikt z Kazimierzem Kmiecikiem, którego chciał usunąć ze swojego sztabu. 69-latek to legenda klubu, a w ostatnim meczu Kuba Błaszczykowski, zawodnik i współwłaściciel Wisły, ciesząc się po strzelonych golu pobiegł właśnie do Kmiecika, wyraźnie pokazując, kogo wspiera w tym sporze.

Robert Lewandowski na okładce KULTOWEJ gazety. Mało kto dostąpił takiego wyróżnienia

Najnowsze