Janusz Niedźwiedź

i

Autor: Cyfrasport Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa

Beniaminek się przełamie?

Janusz Niedźwiedź chce wycisnąć maksa. Z tym musi uporać się trener Widzewa

2023-04-08 11:13

W rundzie jesiennej Widzew był rewelacją ekstraklasy. W tym roku beniaminek nieco obniżył loty, wygrał tylko jedno spotkanie. Mimo to wciąż jest w czołówce i ma szansę na wywalczenie miejsca premiowanego startem w europejskich pucharach. Przed meczem ze Stalą trener Janusz Niedzwiedź powiedział, że chce wycisną maksa z każdego meczu. Liczy na to, że jego zespół w końcu się przełamie i odniesie zwycięstwo.

Trener Niedźwiedź czeka na zwycięstwo

W tym roku Widzew rozegrał dziewięć meczów, ale tylko raz udało mu się zgarnąć pełną pulę. Miało to miejsce w lutym, gdy beniaminek pokonał Śląsk Wrocław. W pozostałych meczach dorobek łodzian to sześć remisów i dwie porażki. To zmora jego podopiecznych, którzy notują serię pięciu meczów bez zwycięstwa. - Nie jesteśmy zadowoleni z dorobku punktowego na wiosnę - powiedział trener Janusz Niedźwiedź, cytowany przez PAP. - Ale to już przeszłość, a teraz najważniejszy jest dla nas mecz ze Stalą Mielec. Kluczowe jest punktowanie i wyciskanie maksa z każdego meczu. Teraz mamy spotkanie ze Stalą i chcemy wygrać, czekamy trochę na to zwycięstwo - przyznał.

Wiele meczów Stali było na styku

Teraz Widzew zagra ze Stalą Mielec, która ostatnio zmieniła trenera. - Stal potrafi budować grę, płynnie wychodzić spod pressingu - komplementował rywala trener Niedźwiedź. - W tym zespole jest sporo doświadczenia, gra w niej wielu zawodników z przeszłością w ekstraklasie. Ostatnio zmienił się trener, ale system gry pozostał taki sam, poza szczegółami, które dostrzegamy. To jest drużyna, która potrafiła napędzić stracha Legii. Nawet przegrane mecze były na styku. Każdy spojrzy w tabelę i powie, że to zespół z niższego rejonu, że na wiosnę nie punktuje, jak należy. Jednak jeśli spojrzymy na sposób gry Stali, to mnie się ten zespół podoba – przekonywał.

Sonda
Jak skończy się sezon 2022/23 dla Widzewa?
PKO Ekstraklasa Raport 3.04
Najnowsze