Kibice Korony Kielce mają dość! Nagrali prezesa Krzysztofa Zająca i ŻĄDAJĄ jego DYMISJI [WIDEO]

2020-07-02 13:47 Marcin Długosz
Krzysztof Zając (w środku)
Autor: CyfraSport Krzysztof Zając (w środku)

Beznadziejny sezon w wykonaniu Korony Kielce jest o włos od bardzo przykrej dla wszystkich kibiców żółto-czerwonego klubu puenty. Najprawdopodobniej już w najbliższy piątek kielczanie definitywnie stracą jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie. Fani żądają więc dymisji prezesa klubu, Krzysztofa Zająca, odpowiedzialnego za wiele ruchów, które doprowadziły do takiej sytuacji. Sternik "Żółto-czerwonych" został nawet... nagrany!

By znaleźć powody, z racji których Korona Kielce lada chwila po raz pierwszy w swojej historii spadnie sportowo z najwyższej klasy rozgrywkowej, trzeba się cofnąć sporo wcześniej. Latem ubiegłego roku w stolicy Świętokrzyskiego postanowiono na stworzenie drużyny opartej w dużej mierze na zagranicznych piłkarzach, co do których - w takiej liczbie - można było mieć wątpliwości. Do tego wszystkiego doszły kontrowersyjne ruchy wokół zespołu dotyczące pracowników zajmujących inne stanowiska.

Super Sport 30 VI - B

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pogarszająca się z miesiąca na miesiąc atmosfera i fatalne wyniki sprawiały, że Korona regularnie przybliżała się do spadku. Zespół zyskał impuls zatrudnieniem trenera Macieja Bartoszka, który w 2017 roku był odsunięty od drużyny w niemiłych okolicznościach, ale to już nie zdało się na wiele.

W czwartek prezes kielczan, Krzysztof Zając, stawił się w Urzędzie Miasta, aby z prezydentem Kielc, Bogdanem Wentą, porozmawiać o przyszłości klubu. Także w kontekście niemieckich właścicieli, rodziny Hundsdorferów, którzy w ostatnim czasie sprawiali wrażenie kompletnie niezainteresowanych losami Korony. Jeden z kibiców podszedł do sternika "Żółto-czerwonych" i zapytał go, kiedy poda się do dymisji. "Wtedy jak Rada Nadzorcza mnie odwoła" - usłyszał w odpowiedzi.

W sieci ruszyła następnie spontaniczna akcja "#ZającOut". Kibice dodają ten hashtag przy wpisach, w których domagają się odejścia prezesa Krzysztofa Zająca po okropnym sezonie, który zostanie zwieńczony spadkiem z PKO Ekstraklasy po jedenastu latach nieprzerwanej gry kielczan w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Atmosfera wokół Korony Kielce zgęstniała wyjątkowo nawet jak na ostatnie niezbyt wysokie standardy w żółto-czerwonym klubie. Kibice przeżywają teraz bardzo trudne chwile i muszą oglądać ostatnie dni swojego zespołu przed spadkiem z PKO Ekstraklasy. A jaka będzie przyszłość kielczan? Tego na tę chwilę nie wie nikt, ale fani nie wyobrażają sobie, aby rysowała się z Krzysztofem Zającem u steru.

Najnowsze