Maciej Jankowski

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Jankowski w barwach Stali Mielec

Kolejny hitowy transfer Wieczystej Kraków?! Chodzi o piłkarza z ekstraklasy

2022-01-03 11:33

Pomimo, że Wieczysta Kraków na co dzień występuje w czwartej lidze (piąty poziom rozgrywkowy), w jej szeregach aż roi się od nazwisk doskonale znanym polskim kibicom – można tu wymienić chociażby Sławomira Peszko, Radosława Majewskiego czy Michała Miśkiewicza. Portal Transfery.info informuje jednak, że kadra zespołu prowadzonego przez Franciszka Smudę może powiększyć się o kolejne nazwisko doskonale znane kibicom PKO BP Ekstraklasy.

Wieczysta Kraków w ubiegłym sezonie w cuglach wywalczyła awans z Ligi Okręgowej do IV ligi, ale w klubie z Małopolski nikogo to nie zadowala. Celem jest gra na szczeblu centralnym, a potwierdzeniem tego są transfery do klubu. W ubiegłych latach sprowadzono już m.in. Sławomira Peszko, Radosława Majewskiego czy Michała Miśkiewicza, a od lipca ubiegłego roku rządy nad drużyną przejął były selekcjoner reprezentacji Polski – Franciszek Smuda. Choć w kadrze zespołu znajduje się wiele uznanych nazwisk, klubowi włodarze ani myślą na tym poprzestać.

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

Klub ze stolicy Małopolski zimą potwierdził już jeden hitowy transfer – do Wieczystej sprowadzono byłego zawodnika m.in. Wisły Kraków czy Karabachu Agdam Wilde’a Donalda Guerriera. Jak dowiedział się jednak portal Transfery.info, na tym nie koniec wzmocnień. Krakowianie czynią bowiem starania w celu sprowadzenia ze Stali Mielec Macieja Jankowskiego. Kontrakt napastnika z obecnym klubem obowiązuje co prawda jeszcze przez pół roku, ale niewykluczone, że już w najbliższych dniach „Jankes” wzmocni Wieczystą na zasadzie wolnego transferu.

Maciej Jankowski jest wychowankiem Sarmaty Warszawa, a dalsze piłkarskie kroki na poziomie juniorskim stawiał w barwach KS-u Piaseczno. Stamtąd wyłowił go Ruch Chorzów, a w kolejnych latach „Jankes” przywdziewał jeszcze trykot takich zespołów jak Wisła Kraków, Piast Gliwice oraz Arka Gdynia, z której w styczniu ubiegłego roku przeniósł się do Mielca. Jego łączny dorobek w polskiej ekstraklasie wynosi 319 meczów, 66 bramek i 30 asyst. Wieczysta Kraków po rundzie jesiennej jest natomiast zdecydowanym liderem IV ligi małopolskiej – podopieczni Franciszka Smudy w 17 meczach uzbierali 47 punktów i aż o 11 wyprzedzają drugi zespół w tabeli.

Sonda
Czy Wieczysta Kraków awansuje w przyszłości do ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze