Wisła Kraków

i

Autor: Cyfrasport Wisła Kraków

Przyjeżdża Wisła

Ksiądz przełożył wielkanocną mszę z powodu meczu! Poszedł na rękę wiernym, niezwykły gest

2023-04-08 7:40

Wielkanoc to w Polsce wyjątkowy okres, co widać także w sporcie. W Wielki Piątek i Wielką Niedzielę rozgrywki piłkarskie są zawieszone, ale wyjątek stanowi Wielka Sobota. A to właśnie tego dnia odbywa się Wigilia Paschalna, która stanowi jeden z głównych punktów nabożeństw wielkanocnych. W związku z tym ksiądz w Niepołomicach postanowił przełożyć mszę z powodu hitowego meczu miejscowej Puszczy z Wisłą Kraków! Kapłan poszedł na rękę wiernym.

Mecz Puszczy z Wisłą jest wyjątkowy nie tylko ze względu na lokalne sympatie. Obie te drużyny są w czołówce Fortuna 1. Ligi i walczą o awans do Ekstraklasy. Po 25 kolejkach krakowianie zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 45 punktów i przy zwycięstwie wyprzedzą drugi Ruch Chorzów, zajmując pozycję premiowaną awansem do elity. Gospodarze z Niepołomic są piąci ze stratą pięciu oczek do Wisły i mogą otwarcie myśleć o co najmniej udziale w barażach dla zespołów z miejsc 3-6. Muszą jednak punktować do końca sezonu. Co więcej, Puszcza właśnie meczem w Wielką Sobotę będzie świętować stulecie istnienia klubu. Piłkarze zagrają m.in. w specjalnych koszulkach stylizowanych na tych sprzed stu lat, a hit 1. ligi cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Nawet pomimo świątecznego terminu.

Ksiądz przełożył wielkanocną mszę z powodu meczu Puszcza - Wisła Kraków

Wszystkie bilety na mecz zostały sprzedane, a na stadionie w Niepołomicach pojawi się komplet ok. 2 tysięcy kibiców. Wagę tego spotkania dla lokalnej społeczności zrozumiał nawet proboszcz miejscowej parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, znajdującej się przy rynku w Niepołomicach. Jak informuje "Gazeta Krakowska", ksiądz specjalnie dla kibiców przełożył godzinę Wigilii Paschalnej, by ta nie kolidowała z meczem!

Starcie Puszczy z Wisłą rozpocznie się o 17:30, a msza w kościele ma zacząć się o 20:30. Oznacza to, że kibice będą mogli udać się na nabożeństwo wielkanocne bezpośrednio po meczu. Z tak wielkim wsparciem niepołomiczanie postarają się o przerwanie znakomitej serii "Białej Gwiazdy". Wisła wygrała wszystkie 7 meczów ligowych w tym roku. Już w Wielką Sobotę okaże się, czy Puszczy jako pierwszej uda się urwać punkty podopiecznym Radosława Sobolewskiego. W poniższej galerii zobaczysz, jak do Wielkanocy szykują się polskie gwiazdy sportu:

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze