Mateusz Wieteska, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Wieteska

Transfer kwestią najbliższych dni

Kto zastąpi Mateusza Wieteskę? Trzech zawodników łączonych z Legią Warszawa

2022-07-26 17:49

Sobotni mecz przeciwko Zagłębiu Lubin (2:0) był dla Mateusza Wieteski ostatnim w barwach Legii Warszawa. Następnego dnia 25-letni stoper udał się do Francji na testy medyczne, a w poniedziałek został ogłoszony nowym piłkarzem Clermont Foot. Przy Łazienkowskiej od kilku dni trwają gorączkowe poszukiwania jego następcy, a portal Legia.net informuje nawet, że klub ze stolicy porozumiał się z… trzema zawodnikami!

Mateusz Wieteska – z drobnymi przerwami – występował w Legii od 2010 roku. Nic zatem dziwnego, że rozstanie z warszawskim klubem nie przyszło mu łatwo. Ostatecznie ambicja wzięła jednak górę, a środkowy obrońca zaliczył sportowy awans. W poniedziałek jego transfer ogłosiło bowiem francuskie Clermont Foot, występujące na co dzień w Ligue 1. Co więcej, już w debiucie „Wietes” będzie miał okazję stawić czoła takim piłkarzom jak Kylian Mbappe, Leo Messi czy Neymar, jego nowy zespół na inaugurację sezonu podejmie bowiem Paris Saint-Germain. Siedemnasty zespół ubiegłego sezonu francuskiej ligi zapłacił za 25-latka ok. 1,5 mln euro.

Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego

Transfer Wieteski był w zasadzie przesądzony już od kilku dni. Z tego też względu od ok. tygodnia przy Łazienkowskiej trwają poszukiwania następcy jednokrotnego reprezentanta Polski. Wg informacji podanych przez portal Legia.net, poszukiwania te zakończyły się sukcesem. Klub ze stolicy rzekomo wytypował już trzech kandydatów do przejęcia schedy po „Wietesie”, co więcej – Legia z każdym z tych zawodników zdążyła już porozumieć się w kwestii warunków kontraktu. Teraz pozostaje „jedynie” dogadać się z klubami tych piłkarzy w kwestii kwoty odstępnego.

Wg powyższego źródła pierwszym z kandydatów do dołączenia do Legii jest Julien Laporte. 28-latek jest obecnie zawodnikiem Lorient, w barwach którego rozegrał w minionym sezonie 33 mecze, strzelając 2 bramki. Choć jego kontrakt wygasa dopiero za rok, chętnie zmieniłby otoczenie już teraz. Alternatywą dla Laporte’a jest jednak o rok starszy od niego Jakub Brabec. Zawodnik reprezentujący obecnie barwy Arisu Saloniki jest także etatowym reprezentantem Czech i z pewnością stanowiłby wzmocnienie warszawskiej defensywy. Choć jego umowa wygasa dopiero za dwa lata, rozmowy pomiędzy klubami zostały podjęte i trwają. Niestety, personalia trzeciego piłkarza, którym zainteresowana jest Legia nie są znane. Wydaje się jednak, że nazwisko następcy Wieteski powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.

Mateusz Wieteska jest wychowankiem Pogoni Grodzisk Mazowiecki, ale do Legii Warszawa trafił już w 2010 roku, w wieku zaledwie 13 lat. „Wietes” doświadczenie zbierał na wypożyczeniach w Dolcanie Ząbki oraz Chrobrym Głogów, aż w 2017 roku trafił do Górnika Zabrze. Po roku spędzonym na Śląsku powrócił jednak do stolicy, w umowie pomiędzy oboma klubami była bowiem zawarta klauzula odkupu. Bilans 25-latka w barwach „Wojskowych” zamknął się ostatecznie w 155 występach, w trakcie których środkowy obrońca strzelił 8 bramek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze