Jesus Imaz zdobył 2 bramki w meczach przeciwko Górnikowi Zabrze.

Autor: Press Focus Jesus Imaz

Lech po raz pierwszy przegrał w tym sezonie. Sprawił to Jesus

2021-09-24 22:48

W piątek rozegrano dwa mecze 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Najpierw Lechia Gdańsk rozbiła na wyjeździe Górnik Łęczna 4:0, a potem Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 z Lechem Poznań. Autorem gola na wagę pierwszej porażki Kolejorza w sezonie był w 71. minucie Jesus Imaz. Lech mimo przegranej pozostał na czele tabeli.

Lech, który ostatnio srogo ukarał w lidze Wisłę Kraków, miał dominować w Białymstoku. Jagiellonia ostatnio niczym nie imponowała, więc miała to być formalność lidera. Nic z tego jednak. O utracie bramki przez poznaniaków przesadził błąd Bartosza Salamona. To czwarte trafienie Imaza w sezonie. Zespół z Białegostoku przerwał serię pięciu występów bez zwycięstwa; na trzecią w sezonie wygraną czekał od 7 sierpnia. Z 12 punktami "Jaga" jest obecnie piąta. "Kolejorz" mimo pierwszej porażki utrzymał pozycję lidera. Ma 18 punktów i o dwa wyprzedza Lechię, która rozbiła na wyjeździe beniaminka z Łęcznej 4:0.

Koszmarny wypadek kibiców Lechii. Jedna osoba poniosła śmierć

Jan Tomaszewski: Legia może nie wyjść z grupy, ale ważny jest styl

Po przegranej Lecha jedyną niepokonaną drużyną pozostaje Śląsk. Wrocławianie, którzy mają 14 pkt, plasują się na trzeciej pozycji i w niedzielę podejmą Wisłę Płock. W 9. kolejce najciekawiej zapowiada się sobotnie starcie mistrza - Legii Warszawa z wicemistrzem kraju - Rakowem Częstochowa.