Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Autor: Cyfra Sport Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

festiwal bramek

Lechia Gdańsk spada z PKO Ekstraklasy! Wór bramek w sobotnich meczach, seria Piasta trwa

2023-05-06 22:09

Sobotnie popołudnie z PKO Ekstraklasą bez dwóch zdań przyniosło kibicom masę emocji. W pierwszym meczu tego dnia, Piast Gliwice pokonał skromnie na wyjeździe Radomiaka Radom 1:0 i zanotował 11 mecz z rzędu bez porażki. Cracovia uległa w kolejnym spotkaniu Lechowi 0:3, a Lechia Gdańsk znów schodziła z boiska pokonana, przygrywając 1:3 z Zagłębiem Lubin i oficjalnie żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

Pomimo tego, że spotkanie Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin było ostatnim sobotnim spotkaniem 31. kolejki PKO Ekstraklasy, mecz na Pomorzu wzbudzał najwięcej emocji, bowiem w przypadku ewentualnej porażki Lechia oficjalnie stawała się drugim spadkowiczem. Na początku meczu nic jednak na to nie wskazywało, bowiem gdańszczanie jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Kubickiego w 16. minucie. Wynik ten nie utrzymał się nawet do przerwy, bo Kopacz wyrównał w 40. minucie.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisywali się już tylko piłkarze gości z Lubina, kolejno Chodyna w 70. i Pienko w 89. minucie, pieczętując tym samym los Lechii Gdańsk, dla której była to piąta porażka z rzędu i pewny już spadek do Fortuna 1. ligi w sezonie 2023/24 obok Miedzi Legnica.

We wcześniejszych meczach zwycięstwa odnieśli Piast Gliwice i Lech Poznań. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia pokonali Radomiaka 1:0 po golu Chrapka w 15. minucie, dzięki czemu zanotowali 11. mecz z rzędu bez porażki i awansowali na 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. "Kolejorz" z kolei rozmontował przed własną publicznością Cracovię 3:0, strzelając wszystkie trzu bramki w pierwszej połowie za sprawą Velde, MArchwińskiego i Skórasia.

Czy Marek Papszun byłby odpowiednim trenerem dla Legii?