Radosław Sobolewski

i

Autor: Michał Łada / Wisła Płock S.A.

Zaskakujące doniesienia

Legenda Wisły przejmie schedę po Brzęczku? Wszystko jasne, klamka zapadła

2022-10-03 15:57

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od prawdziwej bomby, po ostatniej porażce Wisły Kraków do dymisji podał się bowiem Jerzy Brzęczek. Została ona przyjęta przez zarząd, a w mediach momentalnie ruszyła lawina spekulacji dotyczących jego potencjalnych następców. Najwyraźniej „Biała Gwiazda” postanowiła jednak nie szukać daleko. Portal „Meczyki.pl informuje bowiem, że schedę po byłym selekcjonerze reprezentacji Polski ma przejąć dotychczasowy asystent – Radosław Sobolewski.

Rozczarowujące wyniki

„Biała Gwiazda” sezon rozpoczęła z przytupem, po pięciu meczach miała bowiem na koncie 13 punktów i przewodziła tabeli Fortuna 1. ligi. Potem było już jednak tylko gorzej. Wiślacy spośród kolejnych ośmiu meczów wygrali zaledwie jeden, co sprawiło, że spadli aż na ósme miejsce. Od dłuższego czasu spekulowano zatem o zwolnieniu Jerzego Brzęczka, co w poniedziałkowy poranek stało się faktem. Były selekcjoner reprezentacji Polski po niedawnej porażce z Chojniczanką (0:1) zdecydował się podać do dymisji, która została przyjęta przez zarząd.

Jerzy Brzęczek musiał podjąć tę decyzję! Jest oświadczenie Wisły Kraków. Kto zostanie nowym trenerem?

- Funkcję trenera Wisły Kraków przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze Klubu - czytamy na stronie Wisły Kraków. - Trenerskie stery „Białej Gwiazdy” Jerzy Brzęczek przejął 14 lutego 2022 roku, by już tydzień później zadebiutować w roli szkoleniowca drużyny z R22 podczas ligowego meczu z Górnikiem Łęczna. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Wisłę łącznie w 27 oficjalnych spotkaniach - brzmi dalsza część komunikatu.

„Sobol” zastąpi Brzęczka?

W mediach błyskawicznie ruszyła lawina dotycząca potencjalnych następców Brzęczka. Jak jednak informuje portal „Meczyki.pl”, klubowi włodarze nie musieli zbyt daleko szukać idealnego kandydata. Wg powyższego źródła schedę po byłym selekcjonerze reprezentacji Polski przejmie jego dotychczasowy asystent – Radosław Sobolewski. Do ustalenia rzekomo pozostały już jedynie drobne szczegóły, a oficjalne potwierdzenie ma nastąpić w najbliższym czasie. 46-latek jest żywą legendą krakowskiego klubu, którego barwy reprezentował w latach 2004-2013, notując w tym czasie 231 meczów i strzelając 16 bramek. „Sobol” ma już na swoim koncie pierwsze doświadczenia związane z samodzielnym prowadzeniem drużyny, w latach 2019-2021 prowadził bowiem Wisłę Płock. W ostatnim czasie pełnił natomiast funkcję asystenta Jerzego Brzęczka w drużynie „Białej Gwiazdy”.

Jerzy Brzęczek najlepsze MEMY. Galeria poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze