Legia odwoła się od czerwonej kartki Michniewicza w meczu z Cracovią

2021-04-19 14:26 Michał Skiba
Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz
Autor: Cyfrasport Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz

- To są jaja, dobrze, że wszystko nagrywamy - denerwował się Czesław Michniewicz. Szkoleniowiec Legii Warszawa w 22. minucie meczu z Cracovią został wyrzucony na trybuny. Sędziowie chcieli skraść show na Łazienkowskiej, dając mu czerwoną kartkę. Mistrzowie Polski postanowili się od niej odwołać do Komisji Ligi.

Na boisku trup nie ścielił się gęsto, piłkarze Legii i Cracovii grali dosyć czysto, a jednak sędzia Damian Sylwestrzak wyjął z kieszonki czerwoną kartkę. Czesław Michniewicz zapłacił słoną karę za… rozmowę z szkoleniowcem „Pasów” Michałem Probierzem. - Nic złego się nie działo. Rozmawiałem z Michałem Probierzem, a sędzia techniczny swoim zachowaniem, dodajmy młody sędzia, prowokował. I to on był przyczyną tego, że ta sytuacja się tak mocno zaogniła. Będziemy tę sprawę wyjaśniać, ja mogę jedynie przeprosić zespół, że nie mogłem być z drużyną do końca, ale uważam, że to sędzia był prowokatorem i był nim od samego początku - mówił po spotkaniu Michniewicz.

Piotr Tworek, trener Warty Poznań o walce o europejskie puchary. Tajemnicze słowa [WYWIAD]

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Całe zajście nagrały kamery klubowej telewizji mistrzów Polski. Michniewicz i Probierz wymieniali się uwagami, a bardzo personalnie odebrał to sędzia Gryckiewicz. To jego sugestie sprawiły, że trener Legii otrzymał żółtą, a następnie czerwoną kartkę. - Co pan się wtrąca, panie sędzio?! Niech pan odejdzie stąd w ogóle. Co pan tutaj robi? Rozmawiam z trenerem o tym. Ostrzegał mnie pan już, ja pana też ostrzegam. Niech pan odejdzie i nie przeszkadza. Chce pan być najważniejszy tutaj? - mówił szef piłkarzy Legii.

Sławny trener wrócił do Ekstraklasy i nie wytrzymał. Mówi o szoku, wskazał winnego

Za m.in. te słowa grozi mu zawieszenie na dwa najbliższe wyjazdowe spotkania Legii (z Piastem i Lechią). Klub nie daje za wygraną i od kartki odwołał się do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. Bardzo możliwe, że odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze