Josue

i

Autor: Cyfra Sport Josue

Legia Warszawa może stracić największą gwiazdę. Josue odejdzie po ledwie jednym sezonie?

2022-05-10 12:42

Legia Warszawa w sezonie 2021/2022 była w Ekstraklasie cieniem samej siebie i otarła się o spadek. Do wydostania się z dna tabeli przyczynił się m.in. trener Aleksandar Vuković, a spośród zawodników jednym z najbardziej odpowiedzialnych za lepsze wyniki był Josue. Jak podaje portal Sport.pl, Portugalczyk wzbudza duże zainteresowanie zagranicznych klubów i może szybko opuścić Łazienkowską.

O sytuacji Legii Warszawa w mijającym sezonie napisano wiele, a kolejne komentarze i analizy jeszcze przed nami. Faktem jest, że „Wojskowi” utrzymali się w Ekstraklasie, choć przed rundą wiosenną nie było to wcale pewne. Fatalną grę mistrza Polski z 2021 roku Aleksandar Vuković ogarnął na tyle, że zdołał wynieść drużynę daleko poza strefę spadkową, a jej kluczową postacią został Josue. Nierzadko jego gole, a przede wszystkim asysty, których uzbierał w lidze aż 13, decydowały o zdobyczach punktowych Legii Warszawa. Wiele wskazuje jednak na to, że Josue w przyszłym sezonie nie będziemy już oglądać na boiskach Ekstraklasy. Zaskakujący może być jednak kierunek, w jakim udać się ma Portugalczyk.

Kamil Grosicki ma wyjątkowego kibica na drugim krańcu świata. Co za historia! Spotkała go niesamowita niespodzianka

Josue wróci tam, skąd przyszedł? Zaskakujący zwrot akcji

Jak podaje portal Sport.pl 31-letni pomocnik może wrócić do Hapoela Beer Szewa, z którego trafił do Legii latem 2021 roku. Co w tym dziwnego? Portugalczyk opuszczał klub z Izraela jako zawodnik niechciany i nie brakowało głosów, że klub pozbył się ciężaru. Chodziło nie tylko o formę sportową, ale też o charakter zawodnika, który potrafi być wybuchowy.

Aleksandar Vuković wskazał swojego następcę w Legii Warszawa. Jest przekonany, nie ma wątpliwości

Josue w Legii pokazał jednak, że potrafi opanować nerwy i robić różnicę swoją grą na korzyść drużyny. Nie wszyscy mieli też żegnać Portugalczyka z radością, bo jak podaje Sport.pl za powrotem 31-latka do drużyny optuje trener i dyrektor sportowy Hapoelu, Elyaniv Barda. Za transferem może przemawiać także to, że w izraelskiej drużynie gra obecnie Andre Martins – przyjaciel Josue, który miał odegrać rolę w transferze pomocnika do Legii Warszawa.

Choć odejście Josue sportowo może być dla Legii sporym osłabieniem, to najpewniej będzie to jedyna okazja, aby na Portugalczyku coś zarobić. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2023 roku i nie zanosi się na przedłużenie.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze