Kamil Grosicki ma wyjątkowego kibica na drugim krańcu świata. Co za historia! Spotkała go niesamowita niespodzianka

2022-05-10 12:11
Kamil Grosicki
Autor: Wiola Ufland

Czy polski piłkarz może mieć fanów na całym świecie, jeśli nie nazywa się Robert Lewandowski? Okazuje się, że tak. Przekonał się o tym Kamil Grosicki, który po meczu ligowym Pogoni we Wrocławiu spotkał się ze swoim fanem z... Zanzibaru.

Abdul jest przewodnikiem na wyspie leżącej u wschodnich wybrzeży Afryki. - Oprowadzam turystów, którzy przyjeżdżają na Zanzibar, również wielu Polaków - mówi w naszym języku, którego uczył się sam, poprzez YouTube. Jako fan piłki nożnej oglądał również mecze reprezentacji Polski, żeby obsłuchać się z naszym językiem, wymową słów. - Większość ludzi na Zanzibarze i moich kolegów uwielbia Roberta Lewandowskiego, ale ja wybrałem Kamila, bo lubiłem patrzeć jak on gra – mówi Abdul, który na wyspie funkcjonuje jako Kamil Turbo Grosik i wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Stronę na facebooku, na której reklamuje wycieczki na Zanzibar opatrzył imieniem i przydomkiem polskiego piłkarza. Od ponad miesiąca podróżuje po Polsce, zwiedzając kolejne miasta. - Widziałem już Gdynię, Gdańsk, Zakopane, Warszawę i jak wrócę do domu, to będę opowiadał , że Polska to piękny kraj i żyją tutaj dobrzy ludzie. We Wrocławiu spełnił jeszcze jedno swoje marzenie, bo mógł oko w oko stanąć z piłkarskim idolem.

Drużyna reprezentanta Polski awansowała do Bundesligi! Odrobili straty po szalonym meczu

- Kamil jest miłym, dobrym człowiekiem i cieszę się, że go poznałem. Zaprosiłem go na Zanzibar i obiecał, że kiedyś tam przyleci – mówił szczęśliwy Abdul, a prawdziwy Turbo Grosik, był nie mniej zadowolony ze spotkania. - Fajnie mieć kibiców na całym świecie. Zostałem uprzedzony, że na mecz przyjedzie chłopak z Zanzibaru, który jest moim wielkim fanem. Cieszę się, że go poznałem i mam nadzieję, że jeszcze go spotkam. Jak będę miał okazję pojechać na Zanzibar, to zwrócę się o pomoc do mojego nowego przyjaciela – skomentował Kamil Grosicki spotkanie z Turbo Grosikiem z Afryki.

Arkadiusz Milik powróci do Serie A?! Możliwa transakcja wiązana

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze