Legia wciąż szuka wzmocnień. Co z utalentowanym Koreańczykiem? Czy są postępy w sprawie Kapustki?

2020-08-03 21:25 Piotr Koźmiński
Bartosz Kapustka, Leicester City
Autor: eastnews Bartosz Kapustka, Leicester City

Legia od początku tego okienka jest bardzo aktywna na transferowym rynku. Mladenović, Juranović, Lopes i Boruc - już te nazwiska spodobały się bardzo dużej części fanów mistrza Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że to nie koniec transferów. Legia poluje teraz głównie na skrzydłowego. Czy będzie nim Koreańczyk z drugiej ligi niemieckiej? A może Bartosz Kapustka, który na pewno pożegna się z Leicester? Super Express sprawdził te tematy. Ujawniamy też jaki kontrakt w Turcji mógł dostać Jorge Felix, którym Legia również się interesowała.

Jae-Song Lee (27 lat) z Holstein Kiel. To nazwisko "wypłynęło" kilka dni temu w kontekście zainteresowania Legii Warszawa. Podał je użytkownik Twittera, @bartkovy_01. Koreański zawodnik (ofensywny pomocnik/skrzydłowy) faktycznie wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem, bo na boiskach 2. Bundesligi spisywał się bardzo, bardzo dobrze (9 goli, 7 asyst, poza tym 49 meczów dla reprezentacji Korei i 8 goli).

Ale... Po pierwsze, z różnych stron Europy dochodzą informacje o tym, że interesują się nim mocniejsze kluby niż Legia. Zresztą, w niektórych przypadkach padają nawet nazwy. Anderlecht Bruksela, Crystal Palace i klub z ligi hiszpańskiej. To by oznaczało, że Legia nie ma szans, bo tamte ekipy są w stanie zaoferować dużo więcej. I sportowo, i finansowo. Wprawdzie sprawdziliśmy w naszych belgijskich źródłach, u kolegów po fachu, czy coś jest na rzeczy, i usłyszeliśmy, że brak na ten temat jakiejkolwiek wiedzy, ale to nie oznacza, że Anderlecht nie zna tego piłkarza (ma jeszcze roczny kontrakt z Niemcami) Bardziej, że sprawa może się rozgrywać jeszcze w zaciszach gabinetów. No dobrze, ale co można usłyszeć na Łazienkowskiej na temat tego gracza?

Artur Boruc w Legii. Tak trenuje żwawy 40-latek [wideo]

Stadion Legii Warszawa
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Sofik, 2011 Stadion Legii Warszawa

Kiedy pytamy w okolicach Łazienkowskiej o to, czy rzeczywiście prowadzone są rozmowy w sprawie Koreańczyka, odpowiedź jest dość daleka od konfirmacji. - To chyba jakieś plotki agentów - słyszymy jeśli chodzi o Azjatę. Oczywiście, rozpowiadanie o zainteresowaniu wielu klubów to częsta praktyka, do podbicia ceny, ze strony menedżerów. Inna opcja jest taka, że jakiś agent może próbować oferować Koreańczyka Legii, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta sprawa albo jest martwa (nie istnieje), albo bardzo daleka od realizacji. Ergo: z różnych powodów, według nas, niemal na pewno nic z tego nie będzie.

A co z Bartoszem Kapustką? Ten temat z kolei, według nas, jest o wiele bardziej poważny. To znaczy, w tym momencie słyszymy, że jeszcze nie ma nic konkretnego, ale wydaje nam się, że słowo "jeszcze" ma tu duże znaczenie. Jak pisaliśmy wcześniej, piłkarz chce odejść z Leicester, Anglicy też nie wiążą już z nim przyszłości, więc wszystko jest kwestią ceny. Jesteśmy niemal pewni, że w kuluarach toczą się negocjacje i po prostu trzeba poczekać na przełom w rozmowach.

No dobrze, a co z Jorge Felixem?

Jorge Felix, Piast Gliwice
Autor: Cyfrasport Jorge Felix, Piast Gliwice

Jak już informowaliśmy wczoraj, niemal na pewno nowym klubem Jorge Felixa będzie turecki Sivasspor. Zaznaczaliśmy w poprzednim tekście, że jesteśmy tego pewni na 80%, ale od tego czasu wiele innych źródeł potwierdziło, że to prawda. Z tego co dowiedzieliśmy się przed chwilą, oficjalne potwierdzenie tego transferu nastąpi za dwa dni. A teraz najciekawsze: ile Sivasspor mógł zaoferować Felixowi? Z informacji, które dotarły nas z Turcji, od osoby dobrze zorientowanej w tamtejszych realiach, wynika, że kontrakt byłego gracza Piasta może oscylować wokół 450-500 tysięcy euro netto rocznie. Legia już wcześniej wysyłała sygnały, że interesuje ją ten zawodnik, ale zaznaczała, że nie będzie się o niego licytować. Wszystko składa się więc w logiczną całość, a za 48 godzin dowiemy się oficjalnie, że Jorge Felix wylądował właśnie w Turcji.

Gdzie poleciał Lourency? Czy Brazylijczyk rzeczywiście jest na liście życzeń Legii?

Legia Training Center: Rząd wydał 23 miliony złotych! Futbologia Przemka Ofiary

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze