Lukas Podolski szczerze o zakończeniu kariery. Kibice Górnika mogą być w szoku

2021-09-16 18:07
Lukas Podolski kontuzjowany
Autor: Kasia Zaremba / SE Lukas Podolski kontuzjowany

Niespodziewane słowa Lukasa Podolskiego o zakończeniu kariery. Piłkarz, który od początku tego sezonu gra w Górniku Zabrze, wypowiedział je w wywiadzie dla "Kickera". Co skłania 130-krotnego reprezentanta Niemiec do zawieszania piłkarskich butów na kołku?

Otóż Podolskiemu nie podobają się zmiany jakie zachodzą w piłce nożnej i krytykuje wprowadzane nowinki. - VAR zabija piłkę nożną, bo odbiera meczom intensywność. Nie ma już takich elementów gry jak wślizgi. VAR powinien być wykorzystywany jedynie do spornych sytuacji w polu karnym - mówi Podolski, któremu nie podobają się niektóre decyzje i kolejne plany FIFA. - Jeśli finały mistrzostw świata odbywać się będą nie co cztery, a co dwa lata, to staną się mniej prestiżowe i mniej atrakcyjne - uważa Podolski, który zdobył mistrzostwo świata ze reprezentacją Niemiec w 2014 roku. - Ale wiadomo, że FIFA chodzi tylko większe wpływy pieniężne – dodaje. - Cieszę się, że wkrótce odejdę z futboli i zakończę karierę. Zdążyłem być świadkiem starej piłki nożnej - mówi zaskakująco 36-letni Podolski w wywiadzie dla "Kickera", ale nie określa, kiedy definitywnie zakończy karierę. Zapewne kibice Górnika chcieliby, żeby jak najpóźniej, bo na razie mieli niezbyt dużo okazji do obejrzenia „Poldiego” na stadionie w Zabrzu. W sumie rozegrał tylko dwa mecze w barwach Górnika. Później doznał urazu pleców, a będąc na leczeniu i rehabilitacji w Niemczech zaraził się koronawirusem i wylądował na kwarantannie. Ze słów Podolskiego wynika, że w pełni zdrowia i sił będzie w październiku, po kolejnej przerwie w lidze na reprezentację. Jego kontrakt z Górnikiem jest ważny do końca czerwca przyszłego roku.

Tomasz Kaczmarek zdradza kulisy zatrudnienia w Lechii. Nie rozmawiałem z panem Wernze od trzech lat [TYLKO U NAS]

-

Sonda
Czy Lukas Podolski poprowadzi Górnik do sukcesów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze