Maciej Bartoszek

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Bartoszek

Kogo powoła Santos?

Maciej Bartoszek doradza Fernando Santosowi. Na tego piłkarza powinien postawić

2023-02-13 15:41

Fernando Santos (69 l.) obejrzał w weekend trzy mecze piłkarskiej Ekstraklasy. Kto mógł trafić do jego notatnika? Kto będzie królem strzelców ligi? O tym w programie PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport porozmawialiśmy z Maciejem Bartoszkiem, byłym trenerem m.in. Korony, Termaliki Nieciecza czy Wisły Płock.

„Super Express”: - Fernando Santos obejrzał trzy mecze Ekstraklasy. Kogo z ligi może powołać?

Maciej Bartoszek: - Pogoda nie sprzyjała i oglądaniu meczów, i pięknej grze. Boiska nie były w najlepszym stanie, to sprzyja niedokładności. Jednak każdy mecz obejrzany na żywo jest cenną informacją. Selekcjoner przyglądał się młodym piłkarzom.

- Tylko młodym? Radosław Murawski zaprezentował się świetnie, ale ma już 28 lat na karku. Nie ma zatem szans na kadrę?

- Nie skreślam żadnego z zawodników z Ekstraklasy, bo ci, którzy są w dobrej formie powinni otrzymywać powołania. Murawski jest w bardzo dobrej formie i zasługuje na powołanie. Zresztą nie tylko on.

- Zatem kto jeszcze?

- Maik Nawrocki jest w gronie zawodników, na których selekcjoner powinien zwrócić uwagę. Już w poprzednim sezonie grał dobrze, ale w meczu z Cracovią absolutnie na plus. Zresztą Knapp z Cracovii zagrał dobrze, Rakoczy również.

- Trwa walka o tytuł króla strzelców. Walczą o niego obcokrajowcy Ishak i Imaz, ale też polski rodzynek - Jakub Łukowski. Piłkarz Korony ma szansę na... koronę?

- Korona gra coraz lepiej i myślę, że Łukowski będzie dopisywał sobie te bramki. Życzę Kubie tego, znam go już dłuższy czas. Bardzo mocno zabiegałem o jego transfer do Korony.

- Jakie są jego największe zalety?

- Ma łatwość wygrywania pojedynków w strefie ofensywnej. Stwarza bardzo duże zagrożenie, ofensywa Korony jest w dużej mierze oparta na Kubie. To jest rzadkość w polskiej lidze, a Kuba to po prostu ma.

PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Sonda
Czy z Fernando Santosem Polska odniesie sukces?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze