Marc Gual

i

Autor: Cyfra Sport Marc Gual

Hiszpan znów będzie królem strzelców?

Marc Gual o kulisach transferu do Legii. To zdecydowało o przejściu do wicemistrza Polski

2023-06-20 12:40

Do Polski Marc Gual przyjechał przed rokiem. Trafił do Jagiellonii i to właśnie w poprzednim sezonie wypromował się w polskiej lidze. Był gwiazdą klubu z Podlasia. To dzięki jego skuteczności zespół utrzymał się w lidze, a on indywidualnie może być zadowolony, bo sięgnął po koronę króla strzelców. Teraz będzie występował w Legii, z którą podpisał trzyletnią umowę. W rozmowie z klubowym portalem warszawskiego klubu opowiedział o kulisach transferu.

Hiszpan strzelił w lidze 16 goli i w ten sposób zapracował na tytuł najlepszego snajpera ekstraklasy. Ponadto został wyróżniony tytułem na najlepszego napastnika rozgrywek. W nowej edycji będzie zawodnikiem Legii, z którą będzie miał okazję walczyć w eliminacjach Ligi Konferencji, a w ekstraklasie o tytuł. Jak wyglądał transfer do wicemistrza Polski? - Kluczowy był moment przeprowadzenia tego transferu - powiedział Marc Gual w rozmowie z oficjalnym portalem klubu z Łazienkowskiej. - Legia zgłosiła się po mnie, gdy było pewne, że będę wolnym zawodnikiem. Rozmawiałem z właścicielami klubu. Przyznali, że potrzebują mnie. Wiem, że będę tutaj dobrze pasował - tłumaczył.

Marc Gual mówi wprost. To marzenie króla strzelców po transferze do Legii

Hiszpański napastnik przyznał, że rozmawiał m.in. z obrońcą Jagiellonii Michałem Pazdanem, który z sukcesami występował w warszawskim zespole. Kluczowa także była rozmowa z Kostą Runjaiciem. - Rozmawiałem też z trenerem zarówno przed podpisaniem kontraktu, jak i po jego podpisaniu - opowiadał. - Powiedział, czego ode mnie oczekuje. Wiem, że spełnię te oczekiwania - przekonywał Gual na łamach klubowego portalu Legii.

Patryk Kun z wyzwaniem po transferze do Legii. W to celuje nowy nabytek wicemistrza Polski

Sonda
Czy Marc Gual sprawdzi się w Legii Warszawa?
Najnowsze