Marek Papszun

i

Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Dobitne słowa trenera

Marek Papszun bezlitośnie zaorał Zbigniewa Bońka. Nie hamował się zupełnie, mówił o kompromitacji

2022-10-30 21:57

Raków Częstochowa jest na dobrej drodze, aby po raz pierwszy w historii świętować mistrzostwo Polski. Po niedzielnym triumfie nad Lechem Poznań wicemistrzowie Polski mają siedem punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli i niewiele wskazuje na to, aby mieli się zatrzymać. Po spotkaniu Marek Papszun odniósł się do niedawnych słów Zbigniewa Bońka, który krytycznie wyraził się o szkoleniowcu.

Raków Częstochowa już nie pierwszy raz zachwyca piłkarską Polskę. Od kiedy tylko zespół spod Jasnej Góry awansował do PKO Ekstraklasy, co rusz chwalony jest nie tylko za osiągnięcia na boisku, ale również za sposób zarządzania klubem. Jednym z ojców sukcesu Rakowa jest Marek Papszun, który zespół prowadzi od wielu lat i doprowadza do kolejnych sukcesów.

Papszun bezlitosny dla Bońka. Ostro odpowiedział na słowa legendy

W trwającym sezonie jest na dobrej drodze, aby poprowadzić Raków do mistrzostwa Polski. Szkoleniowiec jest znany z nieprzejednanych opinii i często jest bardzo konkretny w tym, co mówi. Nie inaczej było podczas występu w programie "Liga+Extra" w Canal+. Papszun odniósł się do krytycznych słów pod swoim adresem, które powiedział Zbigniew Boniek.

- Dla niektórych w Polsce europejskie puchary to wielki problem. Czytałem wypowiedź Marka Papszuna, który wręcz współczuje Lechowi, że musi grać mecze w czwartki. Trochę zdziwiła mnie ta wypowiedź. Wydaje mi się, że pan Marek prowadzi drużynę, która pnie się do góry – natomiast takie przesłanie nie jest za dobre. (...) Skoro tak jest, to nie dziwię się, że nikt tych naszych trenerów nie chce zatrudniać za granicą. Bo jaka to mentalność? Żadna! Co mają myśleć piłkarze? Wyzwaniem dla nich ma być jeden mecz w tygodniu? Raz to może grać strażak w B-klasie, jeśli ma potrzebę kopania piłki - powiedział Boniek w programie "Prawda Futbolu".

- Jeśli chodzi o pana Bońka, to nie jest specjalnie autorytetem trenerskim. Osobiście pamiętam jego dokonania w reprezentacji Polski. Sam byłem na meczu z Łotwą, gdzie niestety doszło do dużej kompromitacji. I chyba on sam osiągnięć za granicą nie miał, choć tam pracował. To może też jest wyznacznik, że nie mamy tej historii, przez to że nikt nie umiał jej stworzyć - odpowiedział Papszun.

Sonda
Czy Raków Częstochowa zdobędzie tytuł mistrza Polski?
PKO Ekstraklasa odc. 10

Startuje mundial inny niż wszystkie dotąd!

Czy skandale przyćmią blask piłkarskiego święta?

Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. SuperSPORT+" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze