Michał Probierz

i

Autor: Cyfrasport Michał Probierz nie był zadowolony po meczu w Łęcznej

Michał Probierz odchodzi z Cracovii! Jest oficjalny komunikat, kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie

2021-11-09 11:47

Po ponad czterech latach spędzonych w Cracovii, z klubem oficjalnie pożegnał się trener Michał Probierz. Pełnił on również funkcję wiceprezesa klubu do spraw sportowych i tej funkcji również nie będzie już dłużej sprawował.

Michał Probierz był najdłużej pracującym nieprzerwanie trenerem w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Jego misja w zespole "Pasów" potrwała niemal cztery i pół roku. Już na początku 2021 roku szkoleniowiec podał się do dymisji, ale po kilkudniowym urlopie ostatecznie powrócił do swoich obowiązków. Teraz jednak jego umowa przy Kałuży została rozwiązana za porozumieniem stron. W niedzielę Probierz poprowadził Cracovię po raz ostatnich - drużyna uległa 0:1 Wiśle w derbach Krakowa.

ZOBACZ TEŻ: Transparent kibiców Legii wywołał prawdziwą burzę! Fani mistrza Polski przejechali się po Zabrzu

W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Cracovię czytamy:

"Wraz z dniem 9 listopada 2021 roku funkcje I Trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii przestał sprawować Michał Probierz.

Szkoleniowiec żegna się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce po ponad czterech latach współpracy. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron.

49-letni trener objął zespół Pasów 23 czerwca 2017 roku, zastępując na tym stanowisku Jacka Zielińskiego. Po niemal dwóch latach pracy, w styczniu 2019 został również członkiem zarządu Klubu, odpowiadającym za sprawy sportowe. Rozwiązanie umowy jest równoznaczne z odejściem także z tej funkcji".

- Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi za całe wsparcie i zaufanie, na które mogłem liczyć przez cały czas pracy. Dziękuję także Kibicom oraz wszystkim pracownikom Klubu. To był dobry czas, mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze będę miło wspominał te lata - skwitował Michał Probierz dla oficjalnego serwisu Cracovii.

Największym sukcesem Probierz z okresu pracy w ekipie "Pasów" pozostanie wywalczenie Pucharu i Superpucharu Polski w 2020 roku.

"Diablo" o walce ze Szpilką: Kasa schodzi na drugi plan, to sprawa osobista
Najnowsze