Młode skarby zostają w Lechu. Poznański klub przedłużył umowy z trzema piłkarzami

2020-02-27 12:40 MaSz
Kamil Jóźwiak, Lech Poznań
Autor: Cyfra Sport Kamil Jóźwiak

Pracowity dzień w Lechu. Władze poznańskiego klubu postarały się zatrzymać najbardziej obiecujących młodych piłkarzy, którzy decydują o obliczu zespołu i w przyszłości mogą być sprzedani za duże pieniądze. Nowe umowy podpisało trzech kluczowych zawodników. Pomocnik Kamil Jóźwiak (22 l.) przedłużył umowę o 2,5 roku, a obrońca Robert Gumny (22 l.) i pomocnik Tymoteusz Puchacz (21 l.) związali się z „Kolejorzem” do czerwca 2023 roku.

Największy postęp zrobił ostatnio Kamil Jóźwiak, który jesienią zadebiutował nawet w reprezentacji Polski. Jest w gronie piłkarzy, którzy mogą powalczyć o wyjazd na finały EURO 2020. - Jestem w Lechu już wiele lat i naprawdę cieszę się z nowej umowy - powiedział piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę poznańskiego zespołu. - Mogę być zadowolony z mojej obecnej formy, a dodatkowo liczę na to, że będzie jeszcze lepiej i będę miał jeszcze większy wpływ na drużynę - tłumaczył "Józio" na klubowym portalu „Kolejorza”.

Robert Gumny przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana. Progres zanotował także Tymoteusz Puchacz. - Na początku sezonu nawet nie spodziewałbym się tego, że to wszystko tak szybko się potoczy - dzielił się wrażeniami młody skrzydłowy na klubowej stronie Lecha. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że związałem się z klubem na dłużej. W tym sezonie wydarzyło się wiele rzeczy, które mógłbym opisywać zdaniem "Marzyłem o tym…". Teraz czas stawiać sobie kolejne cele - zapowiedział młodzieżowy reprezentant Polski na oficjalnej witrynie poznańskiej drużyny.

28 lutego Lech zmierzy się na wyjeździe z Białymstoku, gdzie po raz ostatni wygrał przed siedmioma laty. Jagiellonia jest w kryzysie, w czterech meczach zdobyła punkty, a jej bilans bramkowy wygląda koszmarnie 0-10. Czy Lech przerwie złą serię na Podlasiu? Czy jednak w końcu przebudzi się „Jaga”?

Najnowsze