Kacper Kozłowski rozchwytywany po meczu na Euro

i

Autor: Cyfra Sport Kacper Kozłowski rozchwytywany po meczu na Euro

Młody reprezentant Polski rozchwytywany przez dziesiątki klubów! Prezes Pogoni opowiedział o przyszłości wielkiego talentu [TYLKO U NAS]

2021-12-07 19:29

Duże europejskie kluby są zainteresowane młodą gwiazdą Pogoni Szczecin Kacprem Kozłowskim. Niewykluczone, że to jego ostatnie miesiące w ekstraklasie i wkrótce wyląduje w jednej z najsilniejszych lig w Europie. Ostatnio pojawiła się nazwa Manchesteru City. O Pogoni i Kozłowskim porozmawialiśmy z prezesem klubu Jarosławem Mroczkiem.

Super Express: - Mniej więcej w połowie ubiegłego sezonu, gdy Pogoń była liderem, powiedział pan, że brak miejsca na podium byłoby rozczarowaniem. O co Pogoń walczy obecnie?  

Jarosław Mroczek: - Drużyna gra dobrze, zdobywa punkty, ale przypomnę, że jeszcze kilka tygodni temu po przegranym meczu zarówno niektórzy dziennikarze, jak i kibice wieszali psy na zespole i trenerze. Jestem szczęśliwy, gdy widzę jak piłkarze walczą i wierzą, że mogą wygrywać. Ich dążeniem jest być jak najwyżej i zdobyć mistrzostwo Polski. Oni tego chcą i pragną. Ale to jest tylko sport i różne sytuacje się zdarzają, jak choćby jakieś kontuzje ważnych piłkarzy. 

Wielki powrót Grosickiego do reprezentacji Polski?! Szczere słowa o powołaniach Sousy

Kamil Grosicki i prezes Mroczek

i

Autor: Pogoń Szczecin / Materiały prasowe Kamil Grosicki i prezes Mroczek

- Patrząc na ligę, to którego rywala obawia się pan najbardziej?  

 - Legia odpadła z rywalizacji o mistrzostwo, ale żeby być mistrzem trzeba wygrywać ze wszystkimi. Lech jest mocny i zajmuje pierwsze miejsce, ale uważam, że na ten moment groźniejszym rywalem może być Raków. Szanuję właściciela i prezesa Rakowa za to, że z dużym spokojem i przekonaniem prowadzą w klub i inwestują w niego. Występuje tam podobny efekt jak u nas, że udaje się nawiązać współpracę pomiędzy zarządem, dyrektorem sportowym, trenerem i piłkarzami – atmosfera jest doskonała, i to daje wyniki. Ale liczyć się mogą też inni, statystyki pokazują, że dawno nie mieliśmy takiego półmetka sezonu, choćby pod względem dużej liczby punktów zdobytych przez czołowe zespoły.

- Jednym z tych najważniejszych piłkarzy jest Kacper Kozłowski, o którego transferze pojawia się coraz więcej plotek. Bierze pan pod uwagę sprzedaż Kozłowskiego zimą, zanim nie wyjaśni się, które miejsce zajmie Pogoń na koniec sezonu, i czy Kozłowski pojedzie na mistrzostwa świata, co może podbić jego cenę ?  

 - A czy bierze pan pod uwagę to, że wśród około 20 klubów, które się nim interesują - nie wchodząc w szczegóły - nie znajdzie się klub, który nie przyjdzie do nas, ale będzie próbował uzgodnić wszystko z nim i jego otoczeniem?  

 - Od pana zależy czy zgodzi się na ofertę kwoty transferowej, bo Kacper ma kontrakt z Pogonią do czerwca 2023 roku? 

 - To nie jest takie jednoznaczne. Myśli pan, że jeśli Kacper będzie miał uzgodnione warunki, które przeniosą go na inną planetę finansową, to ja się nie zgodzę wtedy i na siłę będziemy trzymać go w Pogoni? W takim przypadku usiądziemy do rozmów.  

Polski trener ze zwycięstwem w 2.Bundeslidze. Dostanie szansę do końca rundy

- Ale taki talent zdarza się może raz na 20 lat, więc może warto się wstrzymać?  

 - Może patrzy pan na to jako dziennikarz, ale trzeba byłoby brać raz w życiu bezpośredni udział w  takich rozmowach, i zobaczyć czym różni się dla piłkarza wypłata 50 tys zł od wypłaty w kwocie na przykład 10-krotnie wyższej i to winnej walucie. Niestety, jesteśmy polską ligą, a nie jedną z czołowych w Europie, w których rozmowy toczą się trochę na innych zasadach. Uważam, że dla rozwoju sportowego Kacpra najlepiej byłoby, gdyby został u nas na dłużej. Ale nie wykluczam, że warunki finansowe jakie proponują kluby zagraniczne nie pozwolą na to. Kluby roztaczają wizje przed piłkarzem i jego otoczeniem. Zbyt duży skok jest pomiędzy polską ligą i tymi najbogatszymi, żebyśmy mieli wszystkie argumenty w ręce i byli w stanie działać w pełni racjonalnie.  

- Czy i kiedy podpiszecie nową umowę z trenerem Runjaicem, bo obecna wygasa po tym sezonie? 

 - Mamy swoje wewnętrzne ustalenia w tym temacie. Wielokrotnie dawaliśmy dowody, że ufamy trenerowi i poradzi sobie w każdej sytuacji, nawet gdy wielu chciało już go zwalniać. Trener i my wiemy, kiedy będziemy rozmawiać na temat nowej umowy. 

Zmiany na meczach Bundesligi z powodu COVID-19. Ta decyzja uderza w wielkie kluby

Kosta Runjaić

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Kosta Runjaić

 - Pytam o kontrakt dla trenera również dlatego, że być może w kraju – za sprawą prezesa Legii – zaczyna się nowy trend, niekoniecznie fair, podbierania sobie trenerów? 

 - Trener Runjaic zrobił olbrzymią pracę w Pogoni. Osiągnął sukcesy i zasugerował rzeczy, które zmieniły nasz klub. Ale jednocześnie, jak my wszyscy, chciałby dalszych sukcesów w kontekście pierwszej drużyny. Mogę zapewnić, że z trenerem mamy świetne relacje. Teraz ważniejsze jest, żeby wykorzystać ten moment, gdy drużyna wygląda super i wszyscy chcemy odnieść sukces. Nowy kontrakt dla trenera jest tylko jednym z elementów i – jak już powiedziałem – w ustalonym czasie usiądziemy do rozmów. Trener zrobił świetny ruch mianując kapitanem Damiana Dąbrowskiego. Jest on przywódcą, który jest wyjątkowo szanowany przez swoich kolegów. Potrafi namówić i scalić drużynę w świetny sposób. 

Marco Terrazzino o wyjątkowych więziach z naszym krajem. Jego teść zapisał się w historii polskiego sportu

Sonda
Czy Kacper Kozłowski powinien po sezonie 2021/22 wyjechać do zagranicznego klubu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze