Niebiescy szaleli na Słowacji

2008-01-27 23:52

Wysokim zwycięstwem Ruchu Chorzów zakończył się mecz ze słowacką Duklą. W Bańskiej Bystrzycy, "Niebiescy" wygrali wysoko 4:0, a kolejnego gola po powrocie z Wisły Kraków zdobył Piotr Ćwielong, a dwie Pavel Balaz.

Podobną wygraną zanotowali piłkarze Zagłębia Sosnowiec w potyczce z Rakowem. Jedną z bramek zdobył Sebastian Olszar. W ekipie z Sosnowca testowani byli Rafał Bałecki, Konrad Tomsia oraz Arkadiusz Świder.

Dukla Bańska Bystrzyca (Słowacja) - Ruch Chorzów 0:4. Balaz 7., 24., Ćwielong 20., Janoszka 72.

Ruch: Struski - Domżalski, Nykiel, Ninković, Brzyski (76. Nowacki) - Mikołajek (46. Janoszka), Pulkowski, Nowacki (46. Feruga), Balaz (46. Osiński) - Sobczak (74. Balaz), Ćwielong.

Polonia Bytom - GKS Jastrzębie 2:0. Solecki 42., Trzeciak 89. (karny).

Polonia: (I połowa) Pesković - Wojciechowski, Stano, Kral (36. Owczarek), Marcinkowski - Robaszek, Przybylski, Grzyb, Bazik, Sojka - Solecki. (II połowa) Pesković (60. Magaczewski) - Chomiuk, Dziółka, Kamiński, Wojciechowski (63. Marcinkowski) - Szczęsny, Owczarek, Trzeciak, Mróz - Mężyk, Zieliński.

GKS Jastrzębie: (I połowa) Kafka - Wrześniak, Kaciczak, Wrzask, Pielorz - Woźniak, Wawrzyczek, Karwot, Bednarek - Huszczava, Rusinek. (II połowa) Podolak - Jędrzejczyk, Ciemięga, Pietroń, Kalinowski - Chrabąszcz, Wilczek, Adaszek, Małkowski - Narwojsz, Żbikowski.

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:4. Bałecki 9., Olszar 61., Pach 64., 90.

Zagłębie: Kopył - Filo (46. Świder), Białek (46. Marek), Skórski (46. Ciesielski), Dzieniszewski (30. Tomsia, 46. Komorowski) - Cygnar (35. Smarzyński, 46. Bedn‡r), Bodziony (46. Berliński), Demydenko (46. Pach), Korolczuk (46. Łuczywek) - Bałecki (46. Folc), Oziębała (46. Olszar).

Cracovia 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Pawlusiński 7., 78. - Paczkowski 36.

Podbeskidzie: (I połowa) Burandt - Paczkowski, Szmatiuk, Hirsz, Dancik - Sacha, Gorszkow, Koman, Pajączkowski - Świerblewski, Zaremba. (II połowa) Merda (70. Szymański) - Górkiewicz, Mouzie, Odrzywolski, Cienciała - Żmudziński, Jarosz, Maślorz, Pater - Bielik, Chrapek.

Rozwój Katowice - Odra Opole 1:1. Karpowicz 1. - Ganowicz 13.