Jakov Puljić, Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfrasport Jakov Puljić, Jagiellonia Białystok

NIEBYWAŁE WIDOWISKO w Białymstoku! Hat-trick snajpera, wygrana Jagi w ostatniej minucie!

2020-12-05 17:22

Fantastycznie oglądało się pierwszy sobotni mecz 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy! Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie 4:3 (1:3) Wartę Poznań, odrabiając po przerwie aż dwie bramki straty i jeszcze stawiając na swoim. Bohaterem białostoczan był napastnik Jakov Puljić, któremu udało się skompletować ha-tricka.

Jako pierwsi do siatki trafili piłkarze beniaminka, ponieważ już w 15. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Marcin Kuzimski. Na odpowiedź ekipy z Podlasia nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ trafienia Jakova Puljicia i Jesusa Imaza wyprowadziły ją na prowadzenie. Szaleństwo pierwszej odsłony trwało jednak w najlepsze. Koniec końców na swoim udało się postawić Warcie, która zdołała trafił do białostockiej bramki jeszcze dwukrotnie.

QUIZ. Co wiesz o Jagiellonii Białystok? Sprawdź swoją wiedzę na temat klubu z Podlasia!

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym piłkarzem Jagiellonii, który zadebiutował w reprezentacji Polski?

Po zmianie stron boiska emocje trwały dalej w najlepsze. Od razu niemalże do wyrównania doprowadził Puljić. W sobotnie popołudnie w Białymstoku padło więc już sześć goli i nic nie wskazywało na to, że to koniec. Rezultat był sprawą otwartą do samego końca i ostatecznie w ekstazie z murawy zeszli zawodnicy Jagiellonii. Wszystko ponownie za sprawą Puljicia, który tym razem skutecznie wykorzystał rzut karny i ustalił rezultat tego szalonego pojedynku na 4:3 dla gospodarzy.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3 (2:2)

Bramki: Puljić 19', 59', 90 (k.), Imaz 28' - Kuzimski 15', Jakóbowski 37', Grzesik 44'