Jakub Czerwiński

i

Autor: Cyfrasport Jakub Czerwiński

Opaska dla prawdziwego wzoru

Niezwykłe słowa trenera o kapitanie drużyny. Jakub Czerwiński może być dumny

2022-11-04 5:40

Po raz w niespełna 12 miesięcy Aleksandar Vuković podjął się roli „strażaka”. Misja ratowania Legii przed degradacją się powiodła; teraz podobne zadanie stoi przed nim w Gliwicach. W jego realizacji oprzeć się chce m.in. na kapitanie niebiesko-czerwonych.

Mimo punktu zdobytego przezeń w debiucie w roli trenera Piasta (1:1 w Kielcach), nowi podopieczni Vukovicia osunęli się w tabeli do strefy spadkowej. - Zostały nam dwa mecze ligowe tej jesieni. Najważniejsze, by zapewnić sobie w nich dobrą pozycję przed rundą wiosenną – mówi szkoleniowiec w rozmowie z „Super Expressem”. Jak jednak tego dokonać? - Musimy mniej zachwycać się swoim potencjałem, o którym tak wiele się mówi, a zacząć pokazywać tę jakość na boisku.

Niezwykłe słowa trenera o kapitanie

Jedną z pierwszych decyzji Vukovicia w dołującej Legii była zmiana kapitana drużyny. W Gliwicach w tym zakresie roszad jednak wprowadzać nie zamierza. Wręcz przeciwnie... - Modlę się o zdrowie Kuby Czerwińskiego. Znałem go wcześnie; wiem, jak pracuje i ile znaczy w Piaście. To przykład wzorowego kapitana – zapewnił nowy szkoleniowiec, wystawiając stoperowi znakomitą cenzurkę. Tej jesieni Czerwiński zagrał wszystkie 15 meczów ligowych w pełnym wymiarze czasowym!

Przed „Vuko” i jego podopiecznymi w sobotę mecz z Wartą. Lutową porażkę „swojej” Legii z poznaniakami nazwał on w jednym z wywiadów „wybuchem bomby”. - Tamto doświadczenie dziś mi pomoże. Straszniejszej rzeczy nie da się przeżyć; w Gliwicach natomiast widzę sytuację, która jest do opanowania – zapewnił szkoleniowiec.

Spotkanie Piast - Warta rozpocznie się w sobotę o godz. 12.30. Transmisja w Canal+ Sport.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze