Radovan Pankov

i

Autor: Legia.com/materiały prasowe Radovan Pankov

Transferowa ofensywa wicemistrza Polski

Nowy nabytek Legii Warszawa zapowiada. "Mam mentalność zwycięzcy"

2023-06-13 17:58

Ostatnio dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński zapowiadał transfery przed startem nowego sezonu. Stołeczny klub nie traci czasu i pozyskał trzeciego zawodnika. Do wicemistrza Polski dołączył Radovan Pankov. Związał się z warszawskim klubem umową na trzy lata. Będzie występował z numerem 12.

Serb celuje w mistrzostwo

Pankov to utytułowany środkowy obrońca. Z Crveną Zvezdą cztery razy sięgał po mistrzostwo i trzy razy po Puchar Serbii. Nie brakuje mu doświadczenia, bo występował w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W tym roku był wypożyczony do Cukaricki Belgrad. Ponadto grał także w lidze rosyjskiej i cypryjskiej. - Mam mentalność zwycięzcy, która doskonale pasuje do tego miejsca - powiedział Pankov, cytowany przez klubowe media z Łazienkowskiej. - Legia to klub nie tylko znany w Polsce, ale także w Europie. Najważniejsze dla mnie i dla drużyny będzie przywrócenie Legii tytułu. Chciałbym również zagrać w Lidze Konferencji - zapowiedział Serb.

Zna ciężar gry pod presją

Dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński uzasadnił sprowadzenie doświadczonego obrońcy. Priorytetem było dla niego wzmocnienie linii defensywnej. - Pankov da nam więcej opcji i zabezpieczy pozycje na środku obrony - wyznał Zieliński w rozmowie z oficjalną stroną stołecznego zespołu. - Jest to ograny i utytułowany zawodnik w dobrym wieku, który dzięki wielu latom spędzonym w Crvenie Zveździe. Zna ciężar gry pod presją wyniku i oczekiwań - podkreślił przedstawiciel Legii.

Sonda
Czy Radovan Pankov będzie wzmocnieniem Legii Warszawa?
PKO Ekstraklasa Raport 29.05
Radovan Pankov

i

Autor: Legia.com/materiały prasowe Radovan Pankov
Najnowsze