Ogromne pieniądze przed mistrzem Polski. Legia walczy o miliony

2021-07-27 13:10
Legia Warszawa
Autor: Marcin Gadomski / SE Legia Warszawa

Przed piłkarzami Legii dziś walka z Florą Tallin w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza wygrali pierwsze spotkanie 2:1 z mistrzem Estonii. Jak im pójdzie w rewanżu? W każdym razie mistrzowie Polski walczą nie tylko o awans do kolejnej fazy, ale sukces gwarantuje także pokaźną gratyfikację finansową. Jest o co walczyć.

Dla Legii rewanż z Florą to w tym momencie najważniejszy mecz na starcie sezonu. W przypadku wyeliminowania mistrza Estonii i zapewnienia sobie promocji do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W ten sposób legioniści zagwarantują sobie minimum występy w fazie grupowej Ligi Konferencji. Na razie zarobek mistrzów Polski w tej edycji europejskich pucharów to dokładnie 660 tys. euro - to premie za udział w I i II rundzie eliminacji LM. W poprzedniej fazie Legia wyeliminowała Bodo/Glimt (3:2, 2:0)

Pekhart dostał wyjątkowy prezent! Legenda dla niego to zrobiła. Mamy nagranie

Prawdziwy zastrzyk finansowy będzie właśnie w przypadku wywalczenia miejsca w fazie grupowej Ligi Konferencji. Każdy zespół, który znajdzie się w tych rozgrywkach dostanie od UEFA 2,94 mln euro (ok. 14 mln zł). Jednak w przypadku Legii kwota może jeszcze znacznie wzrosnąć. Wszystko zależy od tego, czy ekipa ze stolicy zdoła przebić się do fazy grupowej Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Młody Polak podbija Romę. Zalewski zachwyci Mourinho?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze