Ruch Chorzów

i

Autor: Cyfra Sport Ruch Chorzów

Burdy na stadionie

Okropne sceny podczas meczu Ruch - Górnik. To była regularna bitwa! Kibole doprowadzili do przerażających sytuacji

2022-09-02 7:56

Jest w Polsce kilka rywalizacji, które wywołują u kibiców przyspieszone bicie serca. Do tego grona na pewno zaliczają się starcia Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze, a więc jednymi z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju nad Wisłą. Po długiej przerwie fani obu ekip znów mieli okazję zobaczyć taki mecz, ale zachowanie kiboli popsuło piłkarskie święto.

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów to historia polskiej piłki nożnej. Obie drużyny ma ją na koncie wiele tytułów mistrza Polski i wiele innych cennych trofeów. Przez dziesiątki lat ich rywalizacja była wielkim wydarzeniem w kraju nad Wisłą i nie inaczej jest teraz, choć oba kluby raczej nie aspirują obecnie do mistrzowskich tytułów. Nie sprawia to jednak, że potyczki Górnika z Ruchem są mniej emocjonujące.

Górnik Zabrze wygrywa wielkie derby Śląska! Piękna bramka Janickiego zadecydowała!

Dantejskie sceny w Chorzowie. Kibole starli się z ochroną

Po sześciu latach przerwy zabrzanie i chorzowianie ponownie mogli spotkać się na boisku. Los skojarzył ich w I rundzie Pucharu Polski. Faworytem był występujący w PKO Ekstraklasie Górnik Zabrze i ze swojej roli się wywiązał. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Rafał Janicki pod koniec pierwszej połowy. Ale boiskowe wydarzenia przyćmiło to, co działo się na trybunach.

Paweł Olkowski o pobycie w Niemczech. Nie zgadniecie, co spotkało tam gwiazdę Górnika Zabrze

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 3

Fani obu drużyn raczej nie darzą się sympatią, co widać było również w czwartkowy wieczór. Nie brakowało wulgaryzmów, które płynęły z sektorów zajmowanych przez fanów Górnika i Ruchu. W dodatku gospodarze zaprezentowali wulgarną oprawę. - W końcu pękną kraty, znów będziemy w komplecie my z głowami do góry, a wy k**** zdechniecie - można było przeczytać na transparencie.

W dodatku kibole dążyli do konfrontacji. Interweniować musiała więc ochrona, z którą starli się pseudokibice. Na płocie zapłonęły szaliki i flagi Górnika, a brama dzieląca obie grupy musiała wytrzymać próby jej sforsowania. Nie brakowało również obrzucania się butelkami. Nagrania z tych scen w mediach społecznościowych pokazał dziennikarz portalu sport.pl.

Oto faworyci mundialu w Katarze!

Włącz podcast i sprawdź, kto ma szansę na mistrzostwo.

Listen to "MUNDIAL W KATARZE. Oceniamy grupy. NIESPODZIANKI. FAWORYT. [Super SPORT]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze