Bartłomiej Pawłowski, Widzew Łódź

i

Autor: Cyfra Sport Bartłomiej Pawłowski, Widzew Łódź

Piękne słowa Bartłomieja Pawłowskiego. Kibice Widzewa będą zachwyceni

2022-05-24 9:38

Widzewiacy po ośmiu latach wrócą do elity. Duża w tym zasługa Bartłomieja Pawłowskiego, który strzelił gola w decydującym meczu z Podbeskidziem (2:1), a we wcześniejszych spotkaniach był piłkarzem niezastąpionym. – Od dziecka jestem kibicem Widzewa, jeździłem za nim na mecze. Teraz razem awansowaliśmy i ta radość jest ogromna – powiedział „Super Expressowi”.

Pawłowski podpisał zimą półtoraroczny kontrakt z Widzewem. Jeszcze niedawno, z niewiadomych przyczyn, w Śląsku Wrocław chciano zrobić z niego obrońcę. To nie do końca wypaliło. – Na siłę zrobiono mnie w Śląsku jednym z obrońców. Mi zostało tylko uczyć się nowych zadań, by grać. A chciałem grać – mówi.

W Widzewie odżył i wrócił do gry w ofensywie. W 10 meczach strzelił sześć goli. – Na początku nie było łatwo, bo złapałem uraz. Zagrałem tylko 10 meczów, ale udało mi się strzelić sześć goli, więc jestem zadowolony. Najważniejsze, że te liczby pomogły w awansie, bez awansu te gole nie byłyby tak ważne – tłumaczy.

Piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce?! PZPN chce je zorganizować, jest oficjalne potwierdzenie

Już teraz deklaruje, że chce zostać w Widzewie jak najdłużej. – Nigdzie się nie wybieram. Chciałbym spędzić tu trochę czasu, obym był tu długo. Po to tu wróciłem, by grać z tym klubem na najwyższym poziomie. Nadszedł czas wielkiego Widzewa – zapowiada. Jakie są więc cele „wielkiego Widzewa”? – Na razie jest radość z awansu. Dokładnych celów nie znamy, czy chcemy czegoś więcej niż utrzymanie. Kadra z pewnością zostanie wzmocniona i uzupełniona i będziemy wiedzieć więcej – zakończył.

Pierwsze słowa Kosty Runjaicia w Legii Warszawa. Uderzył w polskich trenerów?

Sonda
Czy Widzew Łódź utrzyma się w następnym sezonie ekstraklasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze